Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
18.03.2017 09:05 | Krzysztof Czechowski | 0 komentarzy

Pola Nadziei – nadchodzi czas pomagania

W tym roku odbędzie się już dwudziesta edycja akcji hospicyjnej na rzecz ludzi cierpiących, oczekujących pomocy i opieki. Kampania Pola Nadziei, organizowana nieprzerwanie od 1997 roku, rozpoczyna się wiosną, kiedy zakwitają „żonkilowe pola”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Program Pola Nadziei, który został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care z Edynburga w Wielkiej Brytanii to ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja zbierania funduszy na rzecz ludzi ciężko chorych i objętych opieką hospicyjną. Jej symbolem jest kwiat żonkila.

W Elblągu akcja, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Pola Nadziei – czas pomagania”, zostanie zorganizowana po raz czternasty. Głównymi założeniami, obok pozyskiwania funduszy, jest szerzenie idei hospicyjnej, uświadomienie społeczeństwa o ludziach chorych i cierpiących, którzy wymagają pomocy oraz zachęcanie do wolontariatu hospicyjnego.

Kwesty organizowane przez Stowarzyszenie na Rzecz Elbląskiego Hospicjum potrwają do maja. Pierwsze, większe akcje zostały zaplanowane na 2 i 8 kwietnia. Odbędą się one w sklepach: Piotr i Paweł, Carrefour oraz E.Leclerc, a także w szkołach i przedszkolach. Każdy, w zamian za datek, otrzyma żonkila – międzynarodowy symbol nadziei. W zeszłym roku zbiórki pieniędzy przyniosły ponad 40 tysięcy złotych.

Udział w kampanii może wziąć każdy, bez względu na wiek, czy to pomagając poprzez kwesty uliczne, wolontariat hospicyjny czy przekazanie 1% podatku.

Krzysztof Czechowski

 
TOP FAKTY