Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 27 maja 2017

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
28.03.2017 13:16 | rd. | 0 komentarzy

Braniewo odebrało nagrody za zwycięstwo w „Świeć się z Energą”

Mieszkańcy i sympatycy Braniewa, głosujący w plebiscycie „Świeć się  z Energą” wywalczyli dla miasta dobroczynne nagrody od Grupy Energa o wartości 10 tys. zł. Spośród miejscowości z województwa warmińsko –mazurskiego biorących udział w zimowej akcji, Braniewo otrzymało najwięcej głosów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Zapewniło to udział w ogólnopolskim finale zabawy, uzyskanie tytułu najładniej oświetlonej miejscowości w regionie, oraz nagrody, które trafią do instytucji pomagających potrzebującym – nowoczesne, energooszczędne sprzęty AGD, m.in. lodówki i kuchenki. 24 marca organizatorzy akcji oficjalnie przekazali nagrody przedstawicielom miasta oraz organizacjom niosącym pomoc mieszkańcom.

„Świeć się z Energą” to dobroczynny plebiscyt  na najładniej oświetlone miasta. Już od 8 lat miejscowości z całego kraju rywalizują nie tylko o tytuł „Świetlnej stolicy Polski”, ale przede wszystkim o nagrody dla potrzebujących. W tegorocznej edycji do 16 miast trafi ponad 160 energooszczędnego sprzętu AGD o łącznej wartości 200tys. zł, ufundowanych przez organizatora akcji – Grupę Energa. W VIII edycji konkursu wzięło udział blisko 100 miejscowości, które rywalizowały w dwóch etapach: regionalnym i ogólnopolskim. Do miast, na które oddano najwięcej głosów w etapie wojewódzkim, w tym do Braniewa, zostaną przekazane urządzenia AGD o wartości 10 tys. zł. Natomiast zwycięzca tegorocznej edycji – Zamość, zdobył nagrody warte 50 tys. zł.

Oprócz pomocy potrzebującym, dzięki akcji, miasta mogły pochwalić się świątecznymi iluminacjami, a przy okazji wypromować walory i atrakcje turystyczne. Była także okazja, aby mieszkańcy poczuli ducha rywalizacji. Zachęcając do głosowania można było wzmacniać społeczne więzi i lokalny patriotyzm wśród mieszkańców. Podczas trwania „Świeć się z Energą” swoje głosy oddało ponad 150 tys. osób.

Najjaśniejsze w Polsce

Mieszkańcy i sympatycy Braniewa aktywnie włączyli się do akcji oddając swoje głosy w dwóch etapach plebiscytu. Miasto wygrało rywalizację o miano „najbardziej rozświetlonej miejscowości” w regionie, a w finale zabawy zajęło X miejsce, rywalizując z 15 pozostałymi reprezentantami województw m.in. Zamościem, Legnicą, Stalową Wolą, Częstochową czy Wejherowem.

W piątek 24 marca br. przedstawiciele Grupy Energa oficjalnie przekazali nagrody na ręce burmistrza Braniewa Moniki Trzcińskiej. Podczas uroczystości organizatorzy pogratulowali zwycięzcom konkursu oraz podziękowali mieszkańcom i uczestnikom plebiscytu za zaangażowanie w tę szlachetną akcję.

Sprzęt AGD dla potrzebujących

Nagrody, które zostały przekazane do Nysy za zwycięstwo w etapie regionalnym akcji „Świeć się z Energą” trafią do trzech instytucji, które niosą pomoc potrzebującym: OSP w Braniewie, ZHP Braniewo oraz Centrum Edukacji ZDZ w Braniewie. Sprzęt o łącznej wartości 10 tys. zł ufundowany przez Grupę Energa, w tym energooszczędne lodówki, kuchenki oraz inne nowoczesne urządzenia AGD marki Electrolux, z pewnością ułatwią codzienne funkcjonowanie na długie lata, oraz pozwolą na oszczędne zużycie energii elektrycznej i obniżenie rachunków.

Energa pomaga od lat

Na przestrzeni 7 lat, dzięki akcji „Świeć się z Energą”, podopieczni – łącznie ponad 150 placówek w całej Polsce m.in. domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej – zyskali od Grupy Energa pomoc, która ułatwia im życie. W tym roku, dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków miast, do obdarowanych dołączą kolejni podopieczni instytucji udzielających pomocy.

Grupa Energa od lat prowadzi szereg działań dobroczynnych i ważnych dla społeczności lokalnych. Powołana 8 lat temu Fundacja Energa na co dzień niesie pomoc najbardziej potrzebującym mieszkańcom Polski. Przez cały okres działalności pomoc została skierowana do tysięcy potrzebujących. Odbywająca się już 8. raz akcja „Świeć się z Energą” jest jednym z działań w którym Grupa Energa realizuje swoją społeczną misję.

Zwycięskie miasta VIII edycji „Świeć się z Energą” do których trafiły nagrody dobroczynne o łącznej wartości 200 tys. zł: Zamość (I miejsce), Stalowa Wola (II miejsce), Częstochowa (III miejsce), Radom, Łomża, Legnica, Gorzów Wielkopolski, Kalisz, Nysa, Braniewo (X), Wejherowo, Połczyn-Zdrój, Inowrocław, Rzgów, Starachowice, Bobowa.
TOP FAKTY