Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.04.2017 06:50 | rd. | 4 komentarze

Firma z Elbląga z gigantycznym kontraktem. Zgarną za to 47 mln zł.

Firma z Elbląga wyremontuje turbiny Elektrowni Opole. Gigantyczny kontrakt z potentatem na rynku energetycznym opiewa na 47 milionów złotych – informuje Radio Olsztyn.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Zakład Turbin w Elblągu wykona generalny remont czterech turbozespołów w Elektrowni Opole. Umowa podpisana przez PGE i General Electric warta jest 47 milionów złotych.

Elbląska fabryka jest jednym z najlepszych na świecie producentów turbin. Jak informowaliśmy niedawno, firma General Electric wykonała dla Elektrowni Opole największą do tej pory w Polsce turbinę o mocy 900 mega watów. Dodajmy, że modernizacja obiektu w Opolu jest największą inwestycją energetyczną w kraju.

Remont generalny czterech turbin parowych z Opola powierzony fabryce turbin GE Power w Elblągu obejmować będzie części wysokoprężne i niskoprężne. Wybór wykonawcy nie jest przypadkowy, bo elbląska firma jest ”z górnej półki”, co doceniają nie tylko klienci, ale też jej właściciel. Naszą dumą jest to, że jesteśmy oczkiem w głowie GE, piątą jego fabryką w świecie – podkreśla członek zarządu GE elblążanin Robert Butzke, Dyrektor Power Services.

Realizacja kontraktu zacznie się w przyszłym roku. Turbiny jak nowe wyjadą z elbląskiej fabryki w pierwszej połowie 2022 roku.

fot. Elektrociepłownia Opole
TOP FAKTY