Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 27 maja 2017

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.04.2017 12:45 | as. | 0 komentarzy

Ciężki weekend dla policjantów. Dwa wypadki drogowe i 18 kolizji

W miniony weekend policjanci interweniowali 195 razy. W trakcie interwencji wylegitymowali 609 osób co pozwoliło zatrzymać 3 poszukiwanych. Policjanci z prewencji skontrolowali 36 pojazdów oraz doprowadzili do wytrzeźwienia 22 osoby. Były dwa wypadki drogowe oraz 18 kolizji. W miniony weekend policjanci zabezpieczali również mecze piłkarskie. Nie było niepokojących incydentów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Przekraczanie dozwolonej prędkości

Dużo pracy mieli także policjanci z ruchu drogowego, którzy w miniony weekend przeprowadzili 609 badań trzeźwości kierowców. Wszyscy byli trzeźwi. Czterech kierowców straciło prawo jazdy. Dwóch z nich za przekroczenie prędkości 50+ w terenie zabudowanym.

Pierwsze miało miejsce w sobotę przy alei Grunwaldzkiej. 27-letni kierowca renault megane jechał 102 km/h. Dzień później prawo jady stracił 38-letni kierowca seata, który jechał przez miejscowości Raczki Elbląskie z prędkością 104 km/h.

Potrącenie dziewczynki w Milejewie

Dwa kolejne uprawnienia stracili kierowcy, którzy uczestniczyli w dwóch wypadkach. Jeden miał miejsce w sobotę w miejscowości Milejewo. 22-letni kierowca volkswagena passata potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 10-letnią dziewczynkę. Dziecko w stanie ciężkim trafiło do szpitala.

Czołowe zderzenie

Kolejne zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę w miejscowości Jegłownik (droga K22). Tam 46-letni kierowca volvo wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z daewoo kierowanym przez 19-latka. Początkowo 6 osób trafiło do szpitala. Po szczegółowych badaniach w szpitalu zostali tylko sami kierowcy. Odnieśli oni złamania kończyn i obrażenia głowy. Byli trzeźwi. Policyjne dochodzenie wyjaśni okoliczności zdarzeń.

Funkcjonariusze zatrzymali 40 dowodów rejestracyjnych. Było 18 niegroźnych kolizji.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
TOP FAKTY