Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.04.2017 14:02 | rd. | 3 komentarze

6-latka pogryziona przez psa. Policja bada dwa przypadki w Elblągu

W miniony weekend na terenie Elbląga doszło do dwóch przypadków pogryzienia przez psy. W pierwszym zdarzeniu pogryziona została kobieta w ciąży, w drugim 6-letnia dziewczynka. Na szczęście nie były to poważne obrażenia.

fot. Dawid Araszewski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Policjanci badają sprawy i przypominają, że posiadanie psa wiąże się z obowiązkami jakie nakłada prawo na właściciela. Przypominamy podstawowe zasady dotyczące trzymania psa oraz obowiązki, jakie musi spełnić jego właściciel.

Tylko przechodziła

Policjanci z Elbląga wyjaśniają dwa przypadki pogryzienia przez psy, które miały miejsce w miniony piątek (31.03) na terenie miasta. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 11. na ulicy Brzozowej. Tam z klatki budynku nr 7 wybiegł pies (mieszaniec), który ugryzł w udo 21-letnią, ciężarną kobietę. Zwierzę uciekło, a policjanci, którzy przyjechali na miejsce mieli poważne kłopoty żeby ustalić jego właściciela. Kobieta trafiła na obserwację do szpitala.

Głaskała i przytulała

Kolejne zdarzenie miało miejsce kilka minut po godzinie 17. na ulicy Robotniczej w Elblągu. 6-letnia dziewczynka podeszła do psa, którego właścicielka trzymała na smyczy. Nie wiadomo z jakiego powodu zwierze zaatakowało dziecko i je ugryzło. Dziewczynka pojechała na obserwację do szpitala. Właścicielka czworonoga przedstawiła książeczkę zdrowia psa ale niestety nie miała aktualnych szczepień. Obydwie sytuacje będą wyjaśniane przez elbląskich policjantów.

Ludzie się boją

Elbląscy policjanci i strażnicy miejscy o podobnych zdarzeniach są informowani niemalże codziennie. Często pojawiają się zgłoszenia dotyczące puszczania psów „luzem”. Dotyczy to głównie parku Kajki, lasu Bażantarnia oraz ulicy Fromborskiej (ścieżki dla rowerzystów i biegaczy). W ostatnim czasie na terenie Elbląga nie doszło do tragicznych zdarzeń z udziałem psów. Ale w ubiegłych latach, na terenie kraju były przypadki konfrontacji człowieka z psem, gdzie kończyło się to tragicznie. Były również ofiary wśród dzieci.

Bez względu na to czy idziemy z ratlerkiem czy z rottweilerem, mamy obowiązek trzymania psa na smyczy. W przeciwnym przypadku grozi za to mandat dwustuzłotowy.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
TOP FAKTY