Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
03.04.2017 18:00 | Krzysztof Czechowski | 1 komentarz

Cenny podarunek austriackiej firmy dla miejskiego szpitala

Dzisiaj w Szpitalu Miejskim Św. Jana Pawła II przy ulicy Komeńskiego odbyło się oficjalne przekazanie karetki pogotowia. Samochód, który ma służyć do transportu chorych to podarunek od jednej z międzynarodowych firm z branży budowlanej.

Materiał wideo:

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jest to bardzo cenny podarunek, ponieważ do tej pory szpital posiadał dwa takie pojazdy, ale jeden z nich nie nadaje się już do użytku. Jest to karetka transportowa, a miesięczny przebieg takiego pojazdu to nawet 2000 kilometrów.

- Zadania takiej karetki to nie tylko transport chorych, ale i specjalistyczne przewozy do Gdańska oraz wyjazdy po krew do Olsztyna - mówił kierownik działu technicznego elbląskiego szpitala, Maciej Latecki.

Pojazd w całości ufundowała firma Leier Polska S.A., która dodatkowo opłaciła również podatek akcyzowy.

- Przekazujemy tę karetkę, gdyż wcześniej z prośbą i zapytaniem zwrócił się do nas Urząd Miejski w Elblągu. Z racji tego, że mamy takie możliwości, oddajemy ten pojazd miastu Elbląg i społeczności elbląskiej – powiedział Mirosław Rogaczewski, wiceprezes firmy.

- Pragnę serdecznie podziękować firmie Leier, która pozytywnie odpowiedziała na nasz wniosek. Jako samorząd wspieramy służbę zdrowia, ale pomocy szukamy również na zewnątrz, by jak najlepiej wyposażyć elbląską służbę zdrowia. Mam nadzieję, że kolejne wnioski również będą przychylnie rozpatrywane. – mówił prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Austriacka spółka do tej pory wspierała placówki medyczne i szpitale w Malborku oraz Gdańsku, teraz do tego grona dołączył elbląski szpital. Wartość podarowanego pojazdu sprowadzonego z Niemiec to 60 tysięcy złotych.

- Jestem przekonany, że samochód będzie długo służył naszym pacjentom – cieszył się dyrektor Szpitala Miejskiego Św. Jana Pawła II w Elblągu, Mirosław Gorbaczewski.

 
TOP FAKTY