Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
04.04.2017 14:12 | rd. | 0 komentarzy

Dlaczego złodziej ukradł 20 gołębi? Jeden jest wart 100 zł

Policjanci kryminalni z Elbląga zatrzymali 39-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież 20 polskich gołębi perłowych z hodowli pokrzywdzonego elblążanina. Zatrzymany przyznał się do kradzieży i złożył wyjaśnienia.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Po co złodziejowi tyle gołębi? Jak przyznał zatrzymany policjantom, część sprzedał na targowisku. Pozostałe ptaki jednak udało się odzyskać. Wcześniej był karany za włamania i kradzieże. Grozi mu 10 lat więzienia.

Gołębie zostały skradzione 2 tygodnie temu z ulicy Grottgera w Elblągu. Sprawca wyłamał drzwiczki do klatki. Policjanci wytypowali podejrzanego i zatrzymali go wczoraj rano w podelbląskiej miejscowości Kamiennik Wielki.

- W pomieszczeniach gospodarczych zabezpieczyli dwa kartony z gołębiami. W sumie dwa markowe gołębie wróciły już do właściciela. Wartość jednego ptaka to 100 zł. Pozostałe podejrzany mężczyzna sprzedał na targowisku miejskim. Wcześniej był karany za kradzieże i włamania. W wiezieniu spędził już kilkanaście lat. Teraz odpowie za kradzież z włamaniem grozi mu kolejne 10 lat za kratami – wyjaśnia Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP Elbląg.
TOP FAKTY