Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
05.04.2017 16:55 | Radio Olsztyn | 0 komentarzy

Bici, gwałceni, poniżani. Koszmar wychowanków MOW z naszego regionu!

Oprócz bójek i zastraszeń w ośrodku miało dochodzić też do przemocy na tle seksualnym. Wychowankowie mieli być rozbierani do naga, a także gwałceni kijami od szczotek. Do takich dantejskich scen i koszmaru miało dochodzić w jednym z młodzieżowych ośrodków wychowawczych w naszym regionie.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Do Polskiego Radia Olsztyn zgłosił się pan Robert z Malborka, którego dwóch synów w placówce miało przejść resocjalizację. Miało, bo jak mówi, to co dzieje się w ośrodku nie ma nic wspólnego z wyprowadzaniem młodzieży na dobrą drogę.

Synowie pana Roberta mieli doświadczać przemocy fizycznej i psychicznej, za karę po kilka godzin klęczeć w samotności. Jak mówili w rozmowie z reporterami Polskiego Radia Olsztyn wszystko działo się za przyzwoleniem wychowawców, a nawet często na ich polecenie. Oprócz bójek i zastraszeń w ośrodku miało dochodzić też do przemocy na tle seksualnym. Wychowankowie mieli być rozbierani do naga, a także gwałceni kijami od szczotek. Ci, do których udało nam się dotrzeć, po kilka razy uciekali z ośrodka. Po namierzeniu przez policję wracali do MOWu, tam koszmar zaczynał się na nowo. Na potwierdzenie słów chłopców, ich rodzice przedstawili naszym dziennikarzom obszerną dokumentację medyczną, m.in z kolejnych obdukcji.

Dziennikarze sprawę zgłosili warmińsko-mazurskiemu kuratorowi oświaty. Okazało się, że podobne sygnały docierały już wcześniej. Nie tylko od zaniepokojonych rodziców, ale też części wychowawców, którzy anonimowo poprosili o kontrolę w placówce. Ta miała rozpocząć się w piątek. Natomiast po niepokojących sygnałach od Polskiego Radia Olsztyn kurator postanowił działać natychmiast i dlatego już dziś (5.04) od rana sytuację w lidzbarskim MOWie badają wizytatorzy z Olsztyna. Barbara Antczak z kuratorium powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn, że chodzi o sprawdzenie zapewniania bezpieczeństwa podopiecznym placówki i zasad opieki.

Wstępne wyniki kontroli mamy poznać jutro (6.04). Tego dnia dziennikarze Polskiego Radia Olsztyn są umówieni z dyrektorem placówki.

– Wszystko czego uda nam się dowiedzieć, opowiemy państwu w piątek (7.04) w audycji Śliska Sprawa – informuje Radio Olsztyn.

Więcej na: https://ro.com.pl/bicie-wyzywanie-i-kary-za-nieposluszenstwo-tak-mialo-wygladac-zycie-czesci-podopiecznych-osrodka-wychowawczego/01330041
TOP FAKTY