Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
06.04.2017 17:30 | rd. | 0 komentarzy

Policjanci przyjrzeli się pieszym i kierowcom. Posypały się mandaty

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj, na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 51 wykroczeń popełnionych przez pieszych i kierujących. Tylko w 4 przypadkach piesi popełnili wykroczenie. Podczas trwania działań policjanci łącznie nałożyli 46 mandatów karnych, a w pozostałych przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami.

Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 12 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 151 kontroli trzeźwości (jeden kierowca 0,6 promila) i zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

Działania NURD były prowadzone wspólnie z żandarmerią wojskową, strażą graniczną oraz policjantami z Olsztyna.

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
TOP FAKTY