Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
08.04.2017 08:25 | rd. | 1 komentarz

Elblążanin „na występach” w Braniewie. Okradał mieszkania w biały dzień

Kryminalni z Braniewa zatrzymali 41-letniego mieszkańca Elbląga, który okradał mieszkania w Braniewie i Fromborku. Mężczyzna sprawdzał, czy właściciele są w domu, a następnie włamywał się podważając drzwi balkonowe. Z mieszkań kradł pieniądze i biżuterię. Do zdarzeń dochodziło w ciągu dnia, gdy domownicy byli w pracy.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

41-latek z Elbląga usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch mieszkań na terenie Braniewa i Fromborka. Mężczyzna został zatrzymany przez braniewskich policjantów z Wydziału Kryminalnego, którzy pracowali nad sprawą. Zgromadzony materiał dowodowy i policyjne ustalenia doprowadziły do przedstawienia mieszkańcowi Elbląga zarzutów, za które  Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenia o kradzieży do mieszkań policjanci otrzymali w połowie marca br. Jak ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu kradzieży, do włamań dochodziło „w biały dzień”, gdy właściciele przebywali w pracy. Sprawca dostawał się do mieszkań przez podważenie drzwi balkonowych. Z mieszkań ginęły pieniądze i biżuteria. Skrupulatna i konsekwentna praca braniewskich kryminalnych przyniosła szybko efekty. 30 marca policjanci zatrzymali w Elblągu 41-latka, który trafił do policyjnego aresztu. Zgromadzony materiał dowodowy, zabezpieczone na miejscu ślady bezspornie potwierdziły ustalenia funkcjonariuszy. Sprawca przyznał się do kradzieży z włamaniem ,a prokurator zastosował wobec niego tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Policjanci apelują! Jeżeli widzisz u nieobecnego sąsiada obce osoby – reaguj. Złodzieje wykorzystują fakt, że w ciągu dnia po osiedlu, klatce schodowej chodzi wiele osób. Liczą na osłabioną czujność, bowiem większość ludzi ma przekonanie, że złodziej przychodzi pod osłoną nocy. W tym przypadku sprawca wchodził do mieszkania, gdy w sąsiednim bloku trwały zewnętrzne prace remontowe.

Źródło: Policja Braniewo
TOP FAKTY