Zaloguj się | Rejestracja

Sobota, 24 czerwca 2017

imieniny: Jana, Danuty, Janiny

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
08.04.2017 08:30 | rd. | 2 komentarze

O włos od tragedii. Kompletnie pijany leżał na środku drogi

Szybki refleks kierującej sprawił, że nie doszło do tragedii. Kobieta w ostatniej chwili zauważyła leżącego na środku jezdni człowieka. Zmuszona do gwałtownego hamowania zdążyła jednak zatrzymać samochód. Policjanci odwieźli pijanego mężczyznę, a po wytrzeźwieniu ukarali 500 zł mandatem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Do zdarzenia doszło około godziny 0.30 na trasie Braniewo – Rogity. Młody mężczyzna leżał nietrzeźwy na środku drogi i zmusił kierującą samochodem do gwałtownego hamowania. Na szczęście refleks kierującej kobiety pozwolił uniknąć tym razem tragedii.

Wezwani na miejsce policjanci zbadali 21-latka na zawartość alkoholu – mężczyzna miał blisko 2,5 promila. Gdy wytrzeźwiał został ukarany 500 zł mandatem za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i nieposiadanie elementu odblaskowego poza terenem zabudowanym.

Zgodnie z obowiązującymi od 31 sierpnia 2014 r. przepisami każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi 100 zł mandat.
TOP FAKTY