Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
12.04.2017 08:40 | as. | 2 komentarze

Koniec funkcjonowania hotelu sportowego „Stadion”. Prezydent chce go zlikwidować?

Według naszych informacji, z dniem 1 maja br. ma przestać funkcjonować hotel sportowy „Stadion” przy ul. Brzeskiej. Czy teraz przejmie obiekt integracyjny klub sportowy „Atak”?

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jak informuje nas jeden z Czytelników, prawdopodobnie z dniem 1 maja br. zostanie zlikwidowany hotel sportowy „Stadion” przy ul. Brzeskiej. Na razie nie wiadomo, co stanie się z pracownikami tego obiektu. Zatrudnione są tam cztery osoby i kierownik.

– Z tego, co mi wiadomo hotel jakoś sobie radził. Miał nawet kolejne rezerwacje gości. Wszystkie zostały anulowane – pisze do nas Czytelnik. – Nie wiem czy to dobry pomysł, aby obiekt likwidować. Jak wszystko u nas, po likwidacji zostanie ograbione i zdewastowane. Będzie kolejna ruina.

Tą sprawą będziemy się zajmowali. Jednak wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Integracyjny Klub Sportowy „Atak” chce przejąć w zarząd obiekt hotelowy o nazwie „Stadion”, który znajduje się przy ul. Brzeskiej.

Elbląski klub sportowy chce w tym obiekcie stworzyć ogólnopolską bazę treningową dla niepełnosprawnych sportowców. Tomasz Woźny, szef „Ataku” mówił, że ma już gotową całą koncepcję takiego przedsięwzięcia. Dodatkowo, wie także, gdzie będzie składał wnioski o dofinansowanie inwestycji.

Przed budynkiem mają powstać dwa profesjonalne boiska do siatkówki plażowej. W obiekcie zaś profesjonalne centrum treningowe, przeznaczone nie tylko dla sportowców, nie tylko niepełnosprawnych.

Tomasz Woźny myśli też o wykonaniu w budynku hotelu mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym mogłyby się usamodzielnić.

Ratusz potwierdzał już, że taka oferta w sprawie przejęcia hotelu „Stadion” wpłynęła. Była analizowana, jednak żadne decyzje jeszcze w tej sprawie nie zapadły.

Te działania to efekt restrukturyzacji Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. W jej ramach Targowiskiem Miejskim zarządza Zarząd Budynków Komunalnych. MOSiR ma także pozbyć się obiektów hotelowych, jeśli znajdą się, jak w przypadku IKS „Atak” chętni operatorzy. Do wzięcia pozostaje więc jeszcze hotel „Atletikon”, znajdujący się przy stadionie Olimpii Elbląg.

Wiceprezydent Janusz Nowak (SLD) nie zostawiał złudzeń. Według jego słów, w MOSiR jest przerost zatrudnienia, a to oznacza, że niezbędne są redukcje. Radni na ostatniej sesji jeszcze pytali o kwestie związane z osłoną miejsc pracy, jednak w końcu wyrazili zgodę na działania restrukturyzacyjne i połączenie MOSiR-u z Centrum Sportowo-Biznesowym.
TOP FAKTY