Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
18.04.2017 08:50 | rd. | 0 komentarzy

Szykuje się paraliż tej części Elbląga? Miasto przygotowuje rozwiązania komunikacyjne

W tym roku pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do mieszkań w nowym osiedlu przy ul. Bema. 7 nowych budynków powstaje na terenie byłej mleczarni. Problem w tym, że do osiedla prowadzi tylko jedna, wąska droga, wprost z przecięcia ulic Bema i Grobla św. Jerzego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Portal info.elblag.pl przewiduje, że wkrótce w tym miejscu może pojawić się dodatkowo nawet minimum 250 samochodów, które będą przemieszczały się do i z osiedla. To zaś może powodować spore utrudnienia komunikacyjne na ul. Bema.

Na ten fakt, już kilkanaście miesięcy temu zwrócił nam uwagę nasz Czytelnik, który wskazywał, że nowe osiedle mieszkaniowe może poważnie utrudnić ruch przy ul. Bema i Grobla św. Jerzego.

– Za ponad rok czasu to właśnie tu, przy dawnej mleczarni na ul. Bema będzie największy korek w mieście. Tam ma być siedem budynków z mieszkaniami. To przynajmniej kilkaset nowych mieszkań! To oznacza kilkaset samochodów codziennie wjeżdżających i wyjeżdżających z tego osiedla. To będzie totalny paraliż tego rejonu miasta. Czy władze miasta są przygotowane na rozwiązanie problemu tego wąskiego gardła? – mówi nam nasz Czytelnik.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/w-przyszlym-roku-bedziemy-mieli-w-tym-miejscu-powazny-problem/

Co na to miasto? Jak na razie urzędnicy mają zamiar…przyglądać się tej sytuacji i być może później zareagować.

– Czekamy na wykonanie całej inwestycji i będziemy obserwowali, co się będzie działo jeśli chodzi o ewentualne zwiększenie natężenia ruchu samochodowego w tym rejonie ulic Bema i Grobli św. Jerzego. Na razie nie wykonujemy żadnych konkretnych projektów zmiany rozwiązania komunikacyjnego w tym rejonie miasta – mówił nam Łukasz Mierzejewski z biura prasowego prezydenta miasta. – Na pewno zareagujemy, jeśli problem wystąpi.

Jak podaje portal info.elblag.pl, Ratusz już problem, o którym wcześniej pisaliśmy i ostrzegaliśmy, dostrzega.

„Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w maju przewiduje w rejonie połączenia ulic Grobla Św. Jerzego i Bema, korektę istniejącego oznakowania poziomego i pionowego. Zmiany dotyczyć będą przede wszystkim ograniczenia relacji skrętnych. Wyjazd z nowopowstałego osiedla możliwy będzie wyłącznie w relacji prawoskrętu. Oznacza to, że nie będzie możliwości, jak to ma miejsce obecnie, skrętu w lewo w ul. Bema. Zachowana zostanie natomiast możliwość wjazdu na osiedle w relacjach zarówno skrętu w lewo (na kierunku od centrum miasta), jak i skrętu w prawo (od strony ul. Bema w kierunku centrum). Po zmianach kierowcy nie będą też mogli skręcić w lewo z ul. Bema w jednokierunkową ul. Chocimską. Na istniejących już pasach do skrętu w lewo w ul. Grobla Św. Jerzego (skrzyżowanie z ul. Związku Jaszczurczego i lewoskręt do dawnej mleczarni), wprowadzona zostanie możliwość zawracania.

Zmieni się również organizacja ruchu na odcinku ul. Bema między ulicami Mickiewicza i Żeromskiego. Na pasie od centrum miasta w kierunku ul. Łęczyckiej, wprowadzony zostanie zakaz skrętu w lewo w Pułaskiego i na teren Młodzieżowego Domu Kultury. Wyjazd z ul. Pułaskiego i z MDK możliwy będzie tylko w relacji skrętu w prawo. W związku z tym wzdłuż ul. Bema, między Mickiewicza a Żeromskiego, namalowana zostanie podwójna linia ciągła oraz ustawione zostaną odpowiednie znaki pionowe”.

Na terenie byłej mleczarni przy ul. Bema powstanie nowoczesne osiedle mieszkaniowe, składające się z siedmiu budynków mieszkalnych oraz architektury zielonej z placami zabaw i parkingami. Teren przy ul. Bema należał do byłej Elbląskiej Spółdzielni Mleczarskiej. W 2010 roku został przejęty przez firmę Spomlek z Radzynia Podlaskiego. Jednak w 2014 r. nieruchomość znalazła w rękach firmy EKO-BUD z Ostródy.

Więcej informacji w tej sprawie w:

 
TOP FAKTY