Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
18.04.2017 11:15 | KPP Braniewo | 1 komentarz

Dwa lata znęcał się nad rodziną. Przed świętami „miarka się przebrała”

Policjanci zatrzymali 58-letniego sprawcę awantury domowej, który będąc nietrzeźwy znęcał się od blisko 2 lat nad swoją najbliższą rodziną. W trakcie zatrzymania okazało się, że mężczyzna kierował też samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Złożony wniosek o policyjny dozór i nakaz opuszczenia lokalu mieszkalnego przez sprawcę został zaakceptowany przez prokuratora.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Policyjne dochodzenie w sprawie zatrzymanego 14 kwietnia br. sprawcy przemocy domowej już na drugi dzień przyniosło rezultaty. Zgromadzony materiał dowodowy w sprawie znęcania się nad rodziną pozwolił na sporządzenie postanowienia o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego przez sprawcę.

Interwencję o awanturze domowej w niewielkiej miejscowości gm. Lelkowo dyżurny otrzymał 14 kwietnia około godz. 15.00. Interweniujący na miejscu patrol ustalił, że w mieszkaniu doszło do awantury, podczas której pijany 58 –letni mężczyzna wyzywał i poniżał córkę oraz żonę. Sprawca chciał uderzyć schorowaną żonę, jednak córka stanęła w jej obronie.

Kobiety obawiały się o swoje życie, ponieważ mężczyzna już wcześniej groził im pozbawieniem życia. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego awanturnika w policyjnym areszcie. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W trakcie wyjaśniania interwencji okazało się, że 58-latek przed przyjazdem patrolu kierował samochodem pomimo wydanego wcześniej zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu drogowym.

Już drugiego dnia sprawca usłyszał zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad rodziną oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy w sprawie znęcania się nad rodziną oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości pozwolił na sporządzenie postanowienia o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru oraz nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego przez sprawcę.

Prokurator nadzorujący postępowanie przychylił się do niego i nakazał sprawcy dwukrotne stawiennictwo w Posterunku Policji w Pieniężnie do czasu zakończenia sprawy przed sądem.
TOP FAKTY