Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
19.04.2017 06:50 | rd. | 1 komentarz

Uczniowie z Elbląga będą uczestniczyli w programie Pracownik Obsługi Lotniskowej

To pierwszy w Polsce taki projekt. Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu to jak na razie jedyna szkoła w Polsce, która będzie uczestniczyć w programie edukacyjnym razem z firmą Welcome Airport Services zajmująca się obsługą pasażerów i samolotów w portach  w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach oraz Gdańsku.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klasy trzeciej o profilu technik eksploatacji portów i terminali będą uczestniczyć w programie Pracownik Obsługi Lotniskowej. Celem tego projektu jest zdobycie wiedzy i umiejętności do pracy w obsłudze lotnisk. Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu to pierwsza szkoła w Polsce, która będzie uczestniczyć w takim projekcie.

Spółka Welcome Airport Services zajmująca się obsługą pasażerów i samolotów w portach  w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie, Szczecinie, Poznaniu, Katowicach oraz Gdańsku w dniu 20 kwietnia o 11.00, podpisze oficjalne porozumienie ze szkołą, tworząc tym samym pierwszą klasę patronacką.

– Nasi uczestnicy przez okres 10 miesięcy będą zdobywać umiejętności niezbędne do pracy w usługach handlinowych w portach lotniczych. Projekt realizowany będzie przy współpracy portu lotniczego w Gdańsku – mówi Aleksandra Lewandowska, pomysłodawca projektu, nauczyciel ZSG w Elblągu.

Program edukacyjny zakłada zajęcia teoretyczne z zakresu obsługi podróżnych i obsługi płytowej na lotnisku, prowadzone przez panią Aleksandrę Lewandowską, nauczyciela Zespołu Szkół Gospodarczych oraz pracowników portu lotniczego w Gdańsku, którzy będą prowadzić zajęcia z uczestnikami projektu w siedzibie szkoły w Elblągu.

Wyjazdy studyjne, zdobycie umiejętności praktycznych przy obsłudze pasażerów i samolotów w porcie lotniczym w Gdańsku. Zapewnienie najlepszym uczniom, uczestniczącym w projekcie miesięcznej praktyki w porcie lotniczym w Gdańsku, praktyka realizowana będzie przy współpracy spółki Welcome Airport Services.

Długofalowo partner programu zadeklarował chęć zapewnienia pracy dla najlepszych uczestników programu.
TOP FAKTY