Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
19.04.2017 06:50 | rd. | 2 komentarze

W Elblągu powstanie pierwsza dwujęzyczna szkoła podstawowa

Szkoła Podstawowa numer 19 w Elblągu będzie pierwszą w województwie dwujęzyczną podstawówką. Pozwalają na to nowe przepisy, które do tej pory umożliwiały to tylko gimnazjom – informuje Radio Olsztyn.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Jeśli szkoła dopełni wszystkich procedur, to od września klasy siódme będą miały część zajęć prowadzonych w języku angielskim. Jest zgoda Rady Rodziców i uchwała Rady Pedagogicznej oraz przychylność władz miasta, bo ”19” jest szkołą publiczną i to samorząd będzie finansować dodatkowe godziny.

– Cały proces przemiany zwykłej szkoły w dwujęzyczną przypieczętują radni, którzy muszą zgodzić się na stworzenie  nowej placówki pod nazwą Szkoła z Oddziałami Dwujęzycznymi – tłumaczy dyrektor szkoły  Edward Pietrulewicz.

Wtedy szkoła ogłosi nabór dzieci do klasy siódmej, w której na początek dwa przedmioty: geografia i plastyka będą wykładane wyłącznie w angielskim. Warunkiem przyjęcia będzie dobra znajomość tego języka. Łącznie w tygodniu uczniowie będą mieć osiem godzin języka Szekspira. Jest już także chętna szkoła średnia, która będzie przejmować za dwa lata dwujęzycznych absolwentów „19”.
TOP FAKTY