Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
20.04.2017 10:00 | rd. | 0 komentarzy

Rosjanin pokazał policjantom…zdjęcie prawa jazdy. Dostał mandat

Policjanci z bartoszyckiej drogówki kontrolowali prędkość kierujących samochodami w miejscowości Bezledy, przez którą biegnie DK-51 w kierunku Granicy Państwa. Przed godz. 17:00 policjant zmierzył prędkość auta, które pędziło z kierunku Granicy Państwa w kierunku Bartoszyc.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Kierujący toyotą jechał z prędkością 118 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali toyotę do kontroli. Kierującym okazał się 31-letni obywatel Federacji Rosyjskiej. Mieszkaniec Kaliningradu nie miał przy sobie prawa jazdy, które policjanci chcieli zatrzymać w związku z popełnionym wykroczeniem.

Zapytany o to jak przekroczył Granicę Państwa bez prawa jazdy, oświadczył, że przejście graniczne przekraczała żona, która w trakcie kontroli była pasażerką toyoty. Mężczyzna oświadczył, że tak w ogóle to ma prawo jazdy kat. B i C.

By to udowodnić pokazał policjantom… zdjęcie dokumentu w telefonie komórkowym. Za popełnione wykroczenia – brak dokumentu w trakcie kontroli i przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h obywatel Rosji został ukarany gotówkowym mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Na tym nie koniec sprawy. Zgodnie z nowymi przepisami za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h wydawana jest decyzja o zatrzymaniu prawa jazdy na 3 miesiące. W przypadku obcokrajowca, który popełnił takie wykroczenie o sprawie informowany jest starosta powiatu, na terenie którego doszło do wykroczenia.
TOP FAKTY