Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
20.04.2017 10:05 | rd. | 0 komentarzy

Cyberprzemoc coraz poważniejszym problemem. Policjanci reagują

Policjanci z prewencji kryminalnej tylko przez pierwsze dwa tygodnie kwietnia przeprowadzili w szkołach 26 spotkań z dziećmi i młodzieżą. Ale nie tylko uczniowie byli odbiorcami policyjnej, a właściwie prewencyjnej edukacji.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W 26 spotkaniach prewencyjno-edukacyjnych, łącznie udział wzięło 813 osób, z czego 490 to uczniowie, 56 to nauczyciele, a ponad 200 to rodzice. Edukacja i profilaktyka realizowana jest przez policjantów wielotorowo.

- Potrzebne są spotkania z uczniami ale chcemy docierać również do ich rodziców – mówi nadkom. Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej KMP w Elblągu. – Zupełnie inna grupa to nauczyciele i wychowawcy. Podczas spotkań mówimy o sygnałach, na które należy zwrócić uwagę, bo te z kolei mogą mówić o różnych występujących zagrożeniach.

20 z powyższych spotkań dotyczyło zagrożeń związanych z cyberprzemocą z szeroko pojętej „Sieci” oraz elektronicznych systemów komunikacji internetowej. Policjanci tłumaczyli, co należy robić by nie stać się ofiarą cyberprzemocy, a także jak reagować na tego typu przestępstwo gdy już ono zaistnieje.

Ponadto policjanci z prewencji kryminalnej na spotkaniu z 67 seniorami po raz kolejny omówili tematykę związaną z oszustwami metodą na tzw. wnuczka.
TOP FAKTY