Zaloguj się | Rejestracja

Niedziela, 25 czerwca 2017

imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
20.04.2017 16:55 | rd. | 1 komentarz

Konkurencja podszywa się pod PGNiG. Wymuszają na elblążanach podpisanie nowych umów

Jak informuje nas jeden z mieszkańców Elbląga, jego mieszkanie odwiedził niedawno człowiek podający się za przedstawiciela PGNiG. Sugerował mu konieczność podpisania nowej umowy, ponieważ inaczej dostawa gazu do domu zostanie wstrzymana. PGNiG zaprzecza jednak, że prowadzi takie działania.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Do naszej redakcji napisał zaniepokojony mieszkaniec Elbląga, którego niedawno odwiedził „przedstawiciel handlowy”. Chciał, aby mężczyzna podpisał nową umowę na dostawę gazu.

- Nie wiem co to miało być, bo ja mam umowę na dostawę gazu – pisze do nas elblążanin. – Człowiek ten jednak podawał się za przedstawiciela PGNiG, wskazywał iż nastąpiły jakieś zmiany organizacyjnej w spółce i teraz trzeba podpisać nową umowę na dostawę gazu. Odmówiłem, jednak nie wiem czy dobrze zrobiłem.

Jak się okazuje, skala takich działań w naszym mieście jest duża. Na tyle, że PGNiG wydało w tej sprawie oficjalny komunikat.

- W związku z licznymi informacjami na naszej infolinii od mieszkańców miasta Elbląga o pracownikach firm konkurencyjnych odwiedzających ich w domach, którzy podszywając się pod pracowników PGNiG Obrót Detaliczny nakazują „przepisać umowę sprzedaży gazu” lub „zaktualizować umowę sprzedaży gazu”, prosimy uczulić mieszkańców, iż pracownicy PGNiG Obrót Detaliczny nie chodzą po domach i nie prowadzą takich akcji – wyjaśnia Monika Roman, z działu marketingu spółki. – Nawet gdyby zaszła tego typu sytuacja, pracownik naszej firmy miałby odpowiedni identyfikator. Wiele tego typu sytuacji powoduje, że mieszkańcy czują się oszukani i szukają pomocy w instytucjach Ochrony Konsumenta lub na Policji.

Jak dodaje Monika Roman, umowę z PGNiG można podpisać tylko w biurze firmy, nie w domu. Jeśli jednak ktoś podpisał tego typu umowę, zgodnie z prawem ma możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni.
TOP FAKTY