Zaloguj się | Rejestracja

Piątek, 23 czerwca 2017

imieniny: Wandy, Zenona, Prospera

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
09.05.2017 06:10 | rd. | 4 komentarze

Drogowcy weszli na newralgiczne skrzyżowanie miasta. „Paraliż i chaos”

Elblążanie od wczoraj alarmują nas o długich korkach i sporych utrudnieniach w centrum miasta. To efekt prac przy torowisku u zbiegu ulic 12 Lutego i Grota Roweckiego. Korki są potężne, a ruch kołowy praktycznie niemożliwy.

Fot. Damian Suliński
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Drogowcy rozpoczęli zaawansowane prace przy budowie nowej trakcji tramwajowej. Efekt? Chaos i paraliż na jednym z głównych skrzyżowań Elbląga. Co prawda Ratusz odpowiednio wcześniej alarmował, że od dnia 8.05.2017 r. planowane jest rozpoczęcie kolejnego etapu robót związanego z budową torowiska tramwajowego w ciągu ul. 12 Lutego i Grota Roweckiego. Jednak jak informują nas elblążanie, panuje w tym rejonie miasta chaos, a korki ciągną się kilometrami.

Obecnie jest tu wykonywana konstrukcja pod torowisko na łuku w obrębie jezdni na skrzyżowaniu ul. Grota – Roweckiego – ul. 12 Lutego – ul. Armii Krajowej.

- W związku z powyższym zmianie ulegnie organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu. Część relacji zostanie wyłączona. Przez skrzyżowanie będzie możliwość przejeżdżania w sposób następujący: z ul. Grota – Roweckiego: w prawo w ul. 12 Lutego, z ul. 12 Lutego (z kierunku północnego): oprócz zawracania funkcjonować będą wszystkie relacje, z Al. Armii krajowej: w prawo w ul. 12 Lutego oraz na wprost w ul. Grota – Roweckiego, z ul. 12 Lutego (z kierunku południowego): w prawo w ul. Grota Roweckiego oraz w lewo w Al. Armii Krajowej – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Zostaną także zawężone obie jezdnie ul. 12 Lutego na odcinku od skrzyżowania z ul. Grota Roweckiego do skrzyżowania z ul. Nowowiejską i Teatralną. Na tym odcinku, w pasie rozdziału realizowane będą roboty ziemne oraz konstrukcyjne.

W związku z robotami nastąpi czasowe zamknięcie przejścia dla pieszych przez ul. Grota Roweckiego (powyższe nastąpi po otwarciu przejścia przez tą ulicę na wysokości Sądu).

W celu zminimalizowania utrudnień w ruchu zostaną oznakowane zalecane objazdy. Zaleca się objazd ulicami: Rycerska – Pocztowa – Robotnicza oraz Mickiewicza – Kościuszki / Sienkiewicza i Traugutta (Al. Grunwaldzka – Dąbka) oraz Armii Krajowej – Robotnicza i Traugutta (12 Lutego – Dąbka).

- Zalecane objazdy także się już nieźle korkują. Zaczyna panować coraz większy bałagan. Nie wiem czy policja nie powinna zacząć kierować tu ruchem w godzinach szczytu – pisze do nas jeden z elblążan.

 
TOP FAKTY