Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
05.06.2017 08:40 | as. | 0 komentarzy

Pracowity dzień elbląskich strażaków. Ratowali ofiary wypadków drogowych

W ubiegły piątek elbląscy strażacy wyjeżdżali dwukrotnie do wypadków samochodowych w naszym regionie. Na miejscach zdarzeń walczyli o życie poszkodowanych. Usuwali skutki katastrof drogowych i jako pierwsi docierali do ofiar.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

W piątek 2 czerwca 2017 roku około godziny 17:00 na ulicy Fromborskiej między Krasnym Lasem, a Próchnikiem doszło do tragicznego wypadku w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a druga została ciężko ranna. Z uzyskanych informacji wynika, że podróżujący autem Hyundai Accten dwaj mężczyźni chwilę wcześniej nie zatrzymali się do policyjnej kontroli.

wypadek_02_06_2017

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca hyundaia uciekając przed policją stracił panowanie nad autem, wypał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia jadący pojazdem pasażer poniósł  śmierć na miejscu, a kierowca został ciężko ranny.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i  wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Następnie w asyście ratowników medycznych ewakuowano rannego kierowcę z wraku pojazdu. W celu wykluczenia ewentualnych osób, które mogłyby jeszcze uczestniczyć w wypadku, przeszukano pobliski teren w promieniu około 100 metrów. W dalszej kolejności oczyszczono jezdnię i pobocze drogi z zanieczyszczeń powypadkowych.

W działaniach brały udział 3 zastępy PSP z JRG1 i JRG2 oraz 2 zastępy OSP Milejewo, łącznie 20 strażaków, policja i ZRM.  Na czas prowadzonych działań droga była zablokowana w obu kierunkach. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

Tego samego dnia, kilka godzin później miał miejsce jeszcze jeden poważny wypadek. Około godziny 22:00 na drodze nr 503 w miejscowości Rubno, kierowca VW Golfa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad autem, dachował i wpadł do przydrożnego rowu. Autem podróżowało dwóch mężczyzn. Strażacy ewakuowali poszkodowanych i udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie mężczyźni zostali przekazani ZRM i odwiezieni do szpitala. W działaniach brały udział 2 zastępy PSP z JRG 1 i JRG2, łącznie 9 strażaków, policja i ZRM.TOP FAKTY