Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
14.06.2017 16:52 | bs. | 1 komentarz

Brawa dla policjantów! Uratowali życie duszącemu się człowiekowi!

Szybka reakcja i znajomość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przyczyniły się do uratowania życia człowieka. Dwaj policjanci przyszli z pomocą duszącemu się mężczyźnie, który dostał ataku i stracił przytomność. Funkcjonariusze udrożnili poszkodowanemu drogi oddechowe dzięki czemu przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał świadomość.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Krzyk człowieka potrzebującego pomocy zaalarmował policjantów z ogniwa patrolowo – interwencyjnego, którzy kończyli interwencję na ulicy Królewieckiej w Braniewie. Pomocy wzywał zdezorientowany pracodawca do jednego ze swoich pracowników, który dostał nagle ataku silnych drgawek i zaczął się dusić.

Policjanci szybko podbiegli do mężczyzny i ułożyli go na ziemi. Przytrzymując wraz z dwoma innymi mężczyznami rzucającego się w konwulsjach poszkodowanego unieruchomili mu głowę i natychmiast zaczęli udrażniać drogi oddechowe. Wiedzieli, że liczy się każda sekunda, ponieważ ratowany przez nich człowiek zaczął tracić oddech i sinieć.

Po kilkukrotnym opróżnieniu jamy ustnej z płynów policjantom udało się przywrócić oddech mężczyźnie na tyle, że po przyjeździe karetki wszedł do niej samodzielnie. Funkcjonariusze przekazali poszkodowanego ratownikom medycznym i powrócili do dalszego pełnienia służby. Ich natychmiastowa i prawidłowa reakcja uratowała mężczyźnie życie.

Interweniujący funkcjonariusze to sierż. szt. Maciej Sorkowicz i post. Marek Horak, policjanci z 6-letnim i rocznym stażem braniewskiej jednostki.
TOP FAKTY