Zaloguj się | Rejestracja

Czwartek, 29 czerwca 2017

imieniny: Piotra, Pawła, Benity

Pilne!
  • Najtańsze teksty sponsorowane w gazecie elblag24.pl. Zadzwoń już TERAZ! Tel: 668-869-872
17.06.2017 20:20 | rd. | 1 komentarz

To się w głowie nie mieści! Pijana kobieta prowadziła samochód wioząc 5-letnie dziecko

Policjanci drogówki biorą udział w ogólnopolskiej kampanii „Łapki na kierownicę”. Zwracając uwagę na kierowców rozmawiających podczas jazdy przez telefon komórkowy, zauważyli kobietę kierującą fordem. Jechała ona trzymając w ręku telefon. Funkcjonariusze zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Okazało się, że kierująca ma ponad 1 promil alkoholu w organizmie i wiezie 5-letnią dziewczynkę. Kobiecie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas.

Od kilku dni trwa ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”. Ma ona zwrócić uwagę na zagrożenia, jakie niesie używanie telefonu komórkowego trzymanego w ręku podczas jazdy. Stąd policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców łamiących ten przepis.

Wczoraj po godzinie 14.00 patrol piskiej drogówki zauważył, że ul. Warszawską w Piszu jedzie ford. Za kierownicą siedziała kobieta, która trzymając telefon komórkowy w ręku zajęta była rozmową. Natychmiast pojechali za tym autem i zatrzymali je do kontroli drogowej.

Za kierownicą pojazdu marki Ford Mondeo siedziała 39-letnia mieszkanka gminy Pisz. Policjanci wyjaśnili jej, że rozmawiając przez telefon popełniła wykroczenie. W trakcie rozmowy funkcjonariusze poczuli od kobiety zapach alkoholu. Sprawdzili zatem jej stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kierująca powiedziała policjantom, że jakiś czas temu wypiła piwo.

Podczas dalszej kontroli drogowej funkcjonariusze zauważyli, że na przednim siedzeniu siedziała mała dziewczynka. 5-latka przewożona była zgodnie z obowiązującymi przepisami. Jak się okazało, była to córka koleżanki, którą 39-latka postanowiła zabrać do Pisza na karuzelę.

Policjanci, w ramach akcji „Łapki na kierownicę”, przypominają, że Prawo o ruchu drogowym zabrania kierującemu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku. Za naruszenie tego przepisu kierującemu grozi mandat w wysokości 200 złotych, a jago konto zasili 5 punktów karnych.

 

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kierującej forem grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.
TOP FAKTY