Impreza folkowa – „Zielone Świątki na Urzeczu”

Wyjątkowa impreza folkowa. Od 12 do 15 maja odbywać się będą „Zielone Świątki na Urzeczu”. Od Góry Kalwarii po warszawską Saską Kępę odbędą się festyny i spływy przypominające historię mieszkańców tego mikroregionu Mazowsza, a także ich flisacką tradycję.

Folkowy festiwal rozpocznie się „Żywymi lekcjami historii nad Wisłą”. W czwartek i piątek, 12-13 maja, Fundacja Szerokie Wody wspólnie z Biurem Edukacji Urzędu m.st. Warszawy przygotowała dwudniowy cykl warsztatów. Odbędą się zajęcia etnograficzne, florystyczne, przyrodnicze i plastyczne skierowane do warszawskich dzieci ze szkół podstawowych. Ponadto w programie znalazły się przedstawienia teatralne oraz rejsy łodziami tradycyjnymi z varsavianistami na pokładzie.

W piątkowy wieczór, 13 maja, o godz. 18.30 z Portu Czerniakowskiego wyruszy „Wiosenny Orszak Wiślany”. Jest to niezależna inicjatywa integrująca warszawskie środowisko posiadaczy i pasjonatów tradycyjnych drewnianych łodzi wiślanych. Parada popłynie w kierunku Podzamcza. Orszak będzie liczył aż kilkanaście tradycyjnych, wiślanych jednostek, w tym baty, pychówki, lej taki, galary i galarki.

14 i 15 maja to kulminacja zielonoświątkowych festynów obejmujących cały obszar Urzecza. Wydarzenia „Zielonych Świątków” odbywać się będą m.in. w Górze Kalwarii, Nadbrzeżu (gm. Karczew), Gassach (gm. Konstancin-Jeziorna), Ciszycy (gm. Konstancin-Jeziorna), Wilanowie oraz Wawrze.

Wzdłuż brzegów Wisły, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, przepłynie orszak drewnianych, flisackich łodzi z rozśpiewanymi zespołami.

źródło: um.warszawa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register