Jak składać ręczniki? Łabędzie, tort, serce, różne sposoby na pięknie ułożone ręczniki

Składane w oryginalne kształty ręczniki najczęściej widuje się w pokojach hotelowych. Jednak sama sztuka ich składania jest bardzo prosta i można się jej nauczyć w dosłownie kilka minut. Zobacz, jak zamienić nudny ręcznik w małe dzieło sztuki.

Skąd się wzięło ozdobne składanie ręczników?

Składanie ręczników w oryginalne figury przestrzenne to sztuka, która wywodzi się wprost z japońskiego origami. Od swojego pierwowzoru różni się przede wszystkim kształtem bazowym. O ile papier do origami obowiązkowo ma kształt kwadratu, do składania ręczników nadają się praktycznie każde ręczniki kąpielowe, które, jak wiadomo, są prostokątne. Metoda składania została w przypadku ręczników nieco zmieniona i uproszczona, a ostateczne efekty nie są tak pełne szczegółów, jak w przypadku papieru. Mimo to ręcznik złożony w oryginalnego łabędzia, różę lub motyla cieszy oko nie tylko w pokojach hotelowych. Warto opanować tę sztukę także dla potrzeb domowych.

Jak złożyć ręcznik w łabędzia

Rozkładamy ręcznik przed sobą w pozycji poziomej. Składamy górne rogi do środka i rolujemy dwie strony ręcznika, rozpoczynając od rogów dolnych. Powinniśmy otrzymać dwa rulony leżące równolegle do siebie. Teraz wystarczy tylko unieść i wygiąć w kształt łabędziej szyi miejsce złączenia rulonów – środek górnej krawędzi ręcznika. Otrzymamy kształt płynącego łabędzia. Ponieważ taki ręcznikowy łabędź jest trudny do ustabilizowania, najlepszą opcją jest zrobienie dwóch i ustawienie ich naprzeciwko siebie tak, by łączyły się głowami. Dodatkowym efektem będzie serce, jakie powstanie między łabędziami. Zrobienie łabędzia jest bardzo proste i szybkie, nie wymaga dodatkowych akcesoriów w postaci taśmy bądź agrafek.

Jak złożyć ręcznik w tort

Aby wyczarować klasyczny dwupoziomowy tort potrzebne będą dwa ręczniki różnej wielkości (najlepiej duży ręcznik kąpielowy i mniejszy do rąk) oraz dwie taśmy dekoracyjne do obwiązania i ustabilizowania ręcznikowych blatów.

Zaczynamy od dużego ręcznika. Zwijamy go w rulon, rozpoczynając od dłuższego boku. Otrzymany rulon zwijamy w spiralę. Powinno powstać koło (może nie być idealne), które trzeba związać taśmą, by się nie rozjechało. Najlepiej, gdy będzie to szeroka ozdobna wstążka, na tyle długa, by dało się zawiązać efektowną kokardę. To samo robimy z mniejszym ręcznikiem. Kiedy oba ręczniki będą zwinięte i przewiązane, wystarczy położyć jeden na drugim. Dla ukoronowania efektu można na wierzchu położyć np. myjkę w pasującym kolorze i przypiąć ją agrafką.

Jak złożyć ręczniki w ślimaka

To wyższy stopień zaawansowania, bo będą potrzebne dwa najlepiej różnokolorowe ręczniki. Jeden zwijamy ciasno wzdłuż dłuższego boku. To będzie tułów ślimaka. Drugi ręcznik zwijamy ciasno wzdłuż krótszej krawędzi, następnie zwijamy spiralnie, podobnie jak do tortu. Powstanie z niego muszla ślimaka. Aby połączyć tułów z muszlą, przydadzą się szpilki lub agrafki. Dla lepszego efektu można doczepić ślimakowi czułki. Potrzebne akcesoria można kupić w każdej pasmanterii.

Czy ręcznik to dobry prezent?

Tak, jak najbardziej. Jeśli do tego zostanie efektownie złożony, na pewno będzie przyjemną niespodzianką dla obdarowanej osoby. Trzeba tylko pamiętać, że musi to być ręcznik dobrej jakości. Najlepiej duży i mięsisty, uszyty z tkaniny typu frotte. Taki ręcznik nie tylko dobrze chłonie wodę, ale też można się pod nim ogrzać po kąpieli.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register