Jaki materac Visco zapewni odpowiedni komfort Twojego snu?

Tęsknisz za regenerującym, głębokim snem? Od dawna się nie wysypiasz, a rano budzisz się z bólem karku? Z dużym prawdopodobieństwem Twój materac wymaga wymiany. Dowiedz się, dlaczego warto zainteresować się materacami z piany VISCO i czym ona jest.

Piana VISCO – termoelastyczna piana do zadań specjalnych

Materace dostępne na rynku dzielimy na sprężynowe i pianowe. Podłoża pianowe różnią się między sobą rodzajem wypełnienia i jakością zastosowanych półproduktów. Najbardziej podstawowa wersja pianki poliuretanowej nie posiada niemal żadnych wyjątkowych właściwości – jej główną zaletą jest bardzo niska cena. Jednak już pozostałe kwestie – począwszy od procesu produkcji, poprzez użytkowanie na recyklingu skończywszy – pozostawiają wiele do życzenia.

Piany poliuretanowe niskiej jakości nie są w żaden sposób certyfikowane, dlatego nie mamy pewności z czego i w jaki sposób zostały wykonane. Specjaliści zalecają, aby piany tego typu stosowane były tylko i wyłącznie do tapicerek meblowych, ale nie mogą być wykorzystywane jako codzienne podłoże do spania również ze względów fizjoterapeutycznych. Piany poliuretanowe bez certyfikatów nie wspierają dobrze kręgosłupa, szybko się odkształcają i kruszą.

Tymczasem wysokiej jakości piany, takie jak np. VISCO, poddawane były licznym testom i badaniom. Ich proces produkcji jest w pełni standaryzowany, a właściwości nie zmieniają się przez lata w czasie prawidłowego użytkowania.

Piana VISCO charakteryzuje się unikatowymi właściwościami. Jest to tzw. pianka z pamięcią. Swoją nazwę zawdzięcza bardzo powolnemu odkształcaniu się pod wpływem nacisku i równie wolnemu powracaniu do pierwotnej formy po jego ustaniu. Co więcej, piana VISCO reaguje również na ciepłotę ludzkiego ciała. VISCO ma rewelacyjną elastyczność punktową – innymi słowy, nacisk w jednej części materaca nie powoduje odkształcenia się całej jego powierzchni. Z tych względów materace ortopedyczne bardzo często wykonywane są albo w całości z piany termoelastycznej albo przynajmniej posiadają jeden blat tego materiału.

Czym jest kołdra antyalergiczna?

Dla kogo przeznaczone są materace VISCO?

Materace VISCO nie mają jednej konkretnej grupy odbiorców. Można przyjąć, że z takiego rodzaju podłoża zadowoleni mogą być wszyscy, którzy dobrze czują się na posłaniach idealnie dopasowujących się do ciała. VISCO występuje w dwóch twardościach, a dodatkowo jej parametry można regulować dodając do materaca inne komponenty: jak na przykład wkład sprężynowy czy blat z włókna kokosowego. Najczęściej jedna strona w materacach dwustronnych wysokiej klasy wykonana jest z VISCO, a jej użycie sugerowane jest w porze jesienno-zimowej. Inne materace takie jak np. Hilding Original Visco w całości wykonane są z tej wyjątkowej piany, a spanie na nich – zdaniem użytkowników – przypomina unoszenie się na chmurze.

Jak każdy jednak produkt, również i piana VISCO posiada pewne wady. Po pierwsze, ze względu na swoją gęstą strukturę i właściwości, jest to stosunkowo ciężki rodzaj wypełnienia. Po drugie, nie każdy polubi charakterystyczne uczucie “zapadania się” w podłoże.

Po trzecie, piana ta ma lekkie właściwości rozgrzewające – ze względu na fakt, że przybiera temperaturę ludzkiego ciała, nie sprawdza się najlepiej w upalne dni. Można jednak temu zaradzić przewracając materac na drugą stronę (jeśli oczywiście jest to materac dwustronny lato-zima) lub stosując w cieplejsze miesiące specjalny chłodzący topper wykonany z innego rodzaju piany.

1 komentarz

  • Piotr Reply

    28 czerwca 2021 at 12:38

    Spie calkiem sporo wiec postanowilam zainwestować w porządny materac który jest sprężynowy bo akurat mi na tym najbadziej zalezalo. Postawilem na hilding step i jestem bardzo z wyboru zadowolony

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register