Jest ślisko. W Elblągu dochodzi do wypadków

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności. Nawierzchnia jezdni może zamieniać się w „lodowisko”. Może to powodować padający śnieg lub zamarzający deszcz. Pomimo tego, że służby drogowe będą w pogotowiu, to i tak zachowajmy szczególną ostrożność.

Te warunki mogą być wyjątkowo uciążliwe wieczorem i rano. Ograniczenia prędkości znakami na drodze, odnoszą się do dobrych warunków pogodowych. W przypadku ich pogorszenia prędkość również powinna być mniejsza.

Do groźnej kolizji z barierą ochronną doszło wczoraj około godziny 16.00. na drodze S7 w okolicach podelbląskiego Kazimierzowa. A dokładnie przed pierwszym zjazdem na Elbląg Zachód. Zablokowany został pas w kierunku Warszawy.

Jadący osobowym fordem 33-latek nie zapanował nad autem i uderzył w barierę ochronną. Kierujący został ukarany mandatem. Zdarzenie spowodowało utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o dostosowanie prędkości jazdy do panujących i zmieniających się warunków.

Apelujemy również do pieszych, by zakładali elementy odblaskowe. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będą lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register