Już wkrótce w Elblągu będzie świątecznie!

Elbląg przygotowuje się na święta Bożego Narodzenia, trwa montaż ozdób, które rozświetlą miasto w tym okresie. Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście, a główne place i Rynek Staromiejski ozdobią świąteczne choinki. Tak jak w minionych latach uruchomiona zostanie również iluminacja Bramy Targowej.

Choinki Montaż choinek dobiega już końca. Staną one przy katedrze św. Mikołaja oraz przy CSE Światowid na Placu Jagiellończyka. Trzecia choinka stanie na Placu Dworcowym. Choinka przy Katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100 cm, 30 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi oraz punktami świetlnymi LED, jest ich 10520. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku.

Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia. W tym roku pierwszy raz zostanie udekorowana też ulica Wodna (na odcinku od ul. Studziennej do ul. Św. Ducha).

Podobnie jak w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również na trakcji tramwajowej – od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego – tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta. Dodatkowo, w tym roku pierwszy raz zostaną udekorowane nową iluminacją słupy trakcji tramwajowej wzdłuż ul. Ogólnej.

Montaż iluminacji wykonują wspólnie Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. oraz Tramwaje Elbląskie sp. z o.o.

Centralna choinka na Starym Mieście rozbłyśnie tradycyjnie 6 grudnia w Mikołajki dając znak do włączenia wszystkich świątecznych iluminacji.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register