Karambol na „siódemce”. Zderzyło się 5 samochodów – jedna osoba nie żyje!

Całkowicie zablokowana jest droga S7 Gdańsk-Warszawa w pobliżu miejscowości Waplewo, gdzie doszło do wypadku z udziałem pięciu samochodów, w tym ciężarówki. Jedna osoba zginęła – podała w czwartek warmińsko-mazurska policja.

Według straży pożarnej, której jednostki dojechały na miejsce, w karambolu uczestniczyły m.in. dwa lub trzy busy. Samochód ciężarowy zapalił się, i obecnie jest już dogaszany. Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jedna osoba nie żyje, a cztery są ranne.

Droga S7 Gdańska- Warszawa jest całkowicie zablokowana, po to, by jednostki straży pożarnej i służby ratunkowe mogły udzielić pomocy na miejscu.

Zalecany objazd dla samochodów osobowych drogami lokalnymi przez m. Waplewo, Nadrowo, Olsztynek.

O prawdopodobnym przyczynach wypadku mówił na antenie Radia Olsztyn Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

– Jest to bardzo poważne zdarzenie drogowe. Okoliczności zdarzenia zostaną zbadane. Na miejsce przyjechał prokurator oraz grupa dochodzeniowo śledcza. Sytuacja jest opanowana choć utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin. Możemy przypuszczać, że kierowca pojazdu ciężarowego najpierw uderzył w busa, a natomiast drugie auto ciężarowe wraz z naczepą mogło uderzyć w tę ciężarówkę. Na szczęście w pobliżu zdarzenia jest droga serwisowa, po której utworzony jest objazd.

Dostaliśmy też informacje od jadących tą drogą słuchaczy: – Jest potworny wypadek, trzy samochody są w rowie, inny pojazd płonie. Ludzie zaczęli jechać pod prąd w kierunku Nidzicy, żeby nie stać w korku. Droga pewnie będzie zablokowana przez kilka godzin. Jest też duże niebezpieczeństwo, bo samochody jadące od strony Warszawy natrafiają na pojazdy jadące z naprzeciwka pasem, którym nie powinny jechać.

fot. Radio Olsztyn.

Więcej: https://ro.com.pl/zderzenie-pieciu-pojazdow-na-krajowej-7-jedna-osoba-nie-zyje-droga-jest-zablokowana/01401173

1 komentarz

  • myk Reply

    29 czerwca 2018 at 07:20

    Sugeruję pokazywać mapę z miejscem zdarzenia.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register