Koalicja Obywatelska postawi na edukację i kulturę

Większy nacisk na edukację i kulturę – takie plany mają działacze Koalicji Obywatelskiej. Dostrzegają teraz wiele braków w tej materii w Elblągu.

Irena Sokołowska (radna PO) wskazywała, że konieczne jest zwiększenie aktywności szkół po zajęciach lekcyjnych. Ponadto należy większy nacisk położyć na zwiększenie wynagrodzeń dla nauczycieli. Koalicja Obywatelska chce również tworzyć klasy sportowe we wszystkich elbląskich szkołach.

Michał Missan (kandydat na prezydenta) zadeklarował chęć utworzenia impresariatu miejskiego, czyli struktury, która w ramach samorządu zajmowałaby się promocją elbląskiej kultury. Kolejnym projektem jest młodzieżowa rada „30-„. Jak wyjaśnia Michał Missan, ma to być grupa młodych osób, poniżej 30. roku życia, którzy mają opiniować wszystkie działania lokalnego samorządu.

– Chcemy młodych ludzi zatrzymać w Elblągu. Dać im możliwość współrządzenia – dodał Michał Missan.

Joanna Jankowska, odpowiedzialna w sztabie Missana za kulturę, zapowiedziała chęć utworzenia elbląskiego portalu kulturalnego, gdzie każdy mógłby zamieścić informację o imprezie. Wskazała, że Galeria EL powinna uzyskać status Państwowego Muzeum Kultury Współczesnej. Chce również zwiększyć środki na promocję miasta właśnie poprzez wydarzenia kulturalne.

1 komentarz

  • 91 Reply

    27 września 2018 at 17:41

    Kultura i edukacja mlodych nie ztrzymacie w miescie.Szkoda ze tylko tyle macie do zaoferowania,a wazniejsze sprawy dalej pozostaja w kacie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register