Kolarze górscy w Bażantarni. Zobacz film z zawodów MTB!

W Elblągu w minioną sobotę odbył się finał cyklu zawodów Garmin MTB Series 2021. Organizatorzy przygotowali dla kolarzy górskich wymagającą trasę w Bażantarni. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Zawodnicy startujący w cyklu Garmin MTB Series 2021 mieli do pokonania trzy etapy, które odbyły się w Gdańsku (18.09), Wejherowie (25.09) i wielki finał 2 października w Elblągu.

To właśnie zawody w Elblągu, który zostały rozegrane w minioną sobotę, przesądziły o ostatecznym kształcie klasyfikacji generalnej. Wielu uczestników podkreślało, że przyszło im się ścigać na bardzo wymagającej trasie, która prowadziła przez m.in. Gęsią Górę, Górę Chrobrego, wzdłuż doliny Srebrnego Potoku, a także przez wzniesienie Belweder. Zgodnie z hasłem zawodów: jak najmniej asfaltu, jak najwięcej frajdy. Start znajdował się na ul. Sybiraków, a meta na polanie z dwoma wiatami. Tutaj na uczestników czekała również strefa wypoczynku, w której można było się zapoznać z materiałami promującymi Elbląg. Honorowy patronat nad zawodami objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Cieszę się, że miłośnicy terenowej jazdy na rowerze będą mogli podjąć w Elblągu sportowe wyzwanie i wystartować w tych uznanych zawodach – napisał do organizatorów Prezydent Elbląga Witold Wróblewski jeszcze przed zawodami.

Jako pierwsi w Elblągu na trasę wyruszyli zawodnicy ścigający się na dystansie MAXI. Na liście startowej można było wyróżnić mocną grupę zawodników, w której byli między innymi: Artur Sowiński (lider klasyfikacji generalnej), Piotr Rzeszutek, Bartosz Banach, czy Krzysztof Krzywy. Po zwycięstwo bezapelacyjnie sięgnął lider klasyfikacji Artur Sowiński (Rowery Jan Kodzik). Zawody Garmin MTB Series Elbląg 2021 ukończył z czasem 01:49:59. Jako drugi na mecie zameldował się Bartosz Banach (BRIGHT INVENTIONS Gdansk) z wynikiem 01:52:23, tuż za nim jako trzeci na podium uplasował się Piotr Rzeszutek (KLUB KOLARSKI LEW LĘBORK) z czasem 01:52:30.

W klasyfikacji generalnej cyklu Garmin MTB Series 2021 zwyciężył Artur Sowiński, drugi był Bartosz Banach, a trzeci Piotr Rzeszutek.
Emocjonujące ściganie kibicie mogli również obserwować podczas startu zawodników z dystansu MINI. Zwycięstwo na tym dystansie wywalczył Damian Ciba z TA KO Team, czas jaki uzyskał wyniósł 00:56:12. Drugim zawodnikiem na mecie był Piotr Rychlik (Bogdziewicz TEAM Air-Net Sp. z o.o., 00:57:08), zaś trzecie miejsce wywalczył Michał Rozkocha (GK STG, 00:58:10).

W wyniku dotychczasowych zwycięstw w klasyfikacji generalnej dystansu MINI najlepszy okazał się Damian Ciba, drugie miejsce należało do Piotra Rychlika, a trzecie do Dawida Przybylskiego.

W zmaganiach kobiet na krótszym dystansie rozgrywanym w Elblągu była Kamila Gurzyńska (SARA WORKWEAR WHEEL BROTHERS) z czasem 01:07:23. Druga była Magdalena Matulewicz (Regent College International Schools, 01:11:22). Jako trzecia na mecie zameldowała się Wiktoria Klawitter (01:15:16).

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Matulewicz, drugą była Wiktoria Klawitter, zaś trzecią lokatę wywalczyła Dagmara Smal.

Po raz trzeci w historii cyklu Garmin MTB Series zawodnicy rywalizowali w klasyfikacji drużynowej. Najlepszym teamem była drużyna: Norda active team, zaś drugie miejsce należało do Cezary fit bike.

Źródło: Labosport, Urząd Miejski w Elblągu