Kompletnie pijany rowerzysta zatrzymany w Elblągu

Policjanci zatrzymali przy ul. Mazurskiej rowerzystę, który poruszał się dość charakterystycznym „zygzakiem”. Po zbadaniu trzeźwości okazało się, że ma on 2 promie alkoholu w organizmie.

Sytuacja rozegrała się przy ul. Mazurskiej w Elblągu. Tam policjanci kontrolowali kierującego skuterem, który nie miał ważnych badań technicznych, gdy zauważyli zmierzającego w ich stronę mężczyznę na rowerze. Jego pojazd toczył się bardzo chwiejnie. Kres podróży nastąpił w miejscu kontroli.

Policjanci zbadali alkotestem 46-letniego rowerzystę a wynik badania wskazał na 2 promile alkoholu w organizmie. Zgodnie z taryfikatorem 46-latek został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. Przypominamy jeździć pod wpływem alkoholu rowerem się nie opłaca.

Przestrzegamy więc przed wsiadaniem na skuter, rower czy hulajnogę elektryczną dlatego, że zgodnie z nowym taryfikatorem, każdego takiego kierującego czeka sroga kara finansowa, a i jest to też wielce niebezpieczne.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Andrzej Reply

    7 października 2022 at 15:30

    Proszę nie obrażać człowieka określeniami “kompletnie pijany” skoro był w stanie jechać rowerem. Nie mierzmy innych swoją miarą!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register