Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalny napad na kobietę

Na miesiąc sąd aresztował 24-letniego Grzegorza P. policjanci wspólnie z prokuraturą zawnioskowali również o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 33-letniego Wojciecha K. Mężczyźni podejrzani są o dokonanie rozboju na kobiecie. Może im grozić kara do 12 lat pozbawiania wolności.

Sprawcy mieli dokonać rozboju na 40-letniej kobiecie 8 lipca 2017 roku. Do zdarzenia doszło przy ul. Łęczyckiej. Tam, w wyniku napaści i przewrócenia poszkodowanej na ziemię 24-latek i 33-latek zadali kobiecie kilka uderzeń oraz kopali ją po to by w konsekwencji zabrać jej 450 złotych.

Sprawcy nie poprzestali na tym. Ich łupem padły również buty, które pokrzywdzona miała na sobie. Policjanci kryminalni ustalili kto jest sprawcą tego czynu. Kilkakrotnie podjęto próbę zatrzymania 24 i 33-latka. Ci jednak spodziewając się odpowiedzialności próbowali się ukryć.

Zostali zatrzymani i przedstawiono im zarzut dokonania rozboju. Obaj byli już wcześniej notowani. Sąd wobec wcześniej zatrzymanego Grzegorza P. zastosował już areszt tymczasowy na 1 miesiąc. Wobec drugiego z zatrzymanych Wojciecha K. taki wniosek trafił już do sądu. Za dokonanie rozboju Kodeks Karny przewiduje karę do 12 lat pozbawiania wolności.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

1 komentarz

  • AKCJA T 4 Reply

    27 lipca 2017 at 14:31

    Trzy warianty i dałbym im wybór:powieszenie,bicie do śmierci,pogrzebanie żywcem!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register