Kurtka zimowa, również przeciwdeszczowa

Pogoda w naszym kraju jest ostatnimi laty nieprzewidywalna. Kiedy rano wychodzimy do pracy, jest zimno. Później przez chmury przebija się słońce, a jak chcemy iść na zakupy, zaczyna nagle padać deszcz. A przecież nie możemy się co chwila przebierać, zastanawiając się jednocześnie, jaka aura zapanuje za godzinę. Warto zakupić jedną, odpowiednią do wszystkich warunków kurtkę przeciwdeszczową. Jak wybrać właściwy model?

Kurtka przeciwdeszczowa to podstawa

Nikt nie lubi marznąć i moknąć. A skoro już o deszczu mowa – ile razy nasza parasolka została w sklepie albo tramwaju czy autobusie? Jeżeli chcemy, aby było nam ciepło i sucho, musimy być przygotowani na każdą ewentualność. Szwedzi mówią, że nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiedni strój – i mają w tym dużo racji.

Grunt to odpowiednia powłoka dla kurtki

Bardzo dobrym pomysłem jest zakup kurtki wyposażonej w membranę typu tex lub texapore. Ta powłoka jest gwarancją wodoszczelności oraz oddychalności na wysokim poziomie, niezależnie od sposobu użytkowania kurtki – nie każdy z nas uprawia przecież sport. Niektórzy lubią chodzić na spacery wieczorami, inni chcą poczuć się komfortowo w drodze do pracy. Kurtka przeciwdeszczowa przyda się w każdych warunkach. Dobry model zimowy, oprócz tego, że powinien być nieprzemakalny, musi także oddychać, a więc odprowadzać parę wodną na zewnątrz. Im wyższa jest nieprzemakalność, tym dłużej możemy przebywać w deszczu, a im wyższa przepuszczalność pary wodnej, tym większą liczbę aktywność sportowych możemy w kurtce uprawiać. Wybierając więc konkretną kurtkę, warto spojrzeć, jakie ma parametry.

Modnie i wygodnie

Kobiety uwielbiają być zadbane i wyglądać modnie. Nawet kiedy na dworze panuje mróz, musi im być ciepło. Kurtki przeciwdeszczowe damskie muszą zatem być nie tylko ciepłe i cechować się ładnym designem, ale również wygodą w noszeniu. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych znaleźć można modele dostępne w pełnej palecie wzorów i kolorów, taliowane, w większych rozmiarach, klasyczne czarne i turkusowe, z polarem i bez – można by tak wymieniać i wymieniać.

Kurtka kurtce nierówna. Przed zakupem na pewno trzeba zastanowić się, co jest dla nas ważne, czyli gdzie i w jakich warunkach będziemy jej używać. Obecnie wybór dostępnych modeli, szczególnie zimowych, jest bardzo duży, dlatego każdy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register