Miasto wydało ważną decyzję. Inwestor przystępuje do budowy Castoramy w Elblągu

To już pewne. Inwestor, który kupił działką przy ul. Żuławskiej, rozpoczyna procedurę związaną z budową marketu Castorama w naszym mieście.

Prezydent Witold Wróblewski wydał właśnie decyzję, która znacznie przyspieszy proces budowy marketu Castorama w naszym mieście.

Miasto odstępuje od obowiązku przeprowadzenia przez Firmę Castim Sp. z o.o., oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Budowa budynku handlowego Castorama wraz z magazynem, częścią biurową wraz z towarzyszącą infrastrukturą”, mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

Jak już wcześnie informowaliśmy, Castorama będzie inwestowała w naszym mieście, na działce przy ul. Żuławskiej.

– (…) potwierdzamy, że nasza spółka zakupiła nieruchomość znajdującą się w Elblągu przy ul. Żuławskiej. Wszelkie dalsze informacje o planach Castorama Polska, dotyczących tego terenu będziemy jednak mogli podać, gdy zostaną już potwierdzone – napisał w e-mailu Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej Castorama Polska sp. o.o.

Już w roku ubiegłym było wiadome, że ówczesny właściciel działki przy ul. Żuławskiej, sieć OBI prowadzi rozmowy właśnie z Castoramą o sprzedaży tej nieruchomości.

Jak wynikało z nieoficjalnych informacji, warszawska spółka Jermon Poland – właściciel działki przy ul. Żuławskiej, na której powstać miał market OBI, prowadziło rozmowy w sprawie sprzedaży terenu spółce Castorama Polska. Firma nie potwierdzała tych doniesień, choć przyznawała, że analizuje cały czas  możliwość wejścia do Elbląga i dostępne w mieście lokalizacje.

 

3 komentarze

 • TORR Reply

  3 listopada 2017 at 22:16

  W końcu sklep budowlany z prawdziwego zdażenia a nie byłe nomi lub mak chemia z zenującym wyborem materiałow wykonczeniowch lub profesjonalnej chemi budowlanej której nawet w tych sklepach nie dostaniemy.

 • gosc Reply

  6 listopada 2017 at 14:13

  „…rozpoczyna procedurę związaną z budową marketu Castorama w naszym mieście.” – spokojnie do budowy jeszcze daleko. Porto tez sie juz budowalo, 7demka, rapsodia, decathlon, drapacz chmur i co?

 • ffffghhbv Reply

  6 listopada 2017 at 20:52

  to wszystko bez liku i sensu.Stawiają gdzie chca i jak chcą.kolejny super Markecik))) Jakby Elbląg był w niemczech to by stał 1 ewentualnie 2 sklepy budowlane wielkosci castoramy na tak duze miasto,a nie na kazdej ulicy jak nie biedronka ,zabka,lidl,mrówki ,sr… itp. A CENY JAK NA ZACHODZIE

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register