Miasto wydało ważną decyzję. Inwestor przystępuje do budowy Castoramy w Elblągu

To już pewne. Inwestor, który kupił działką przy ul. Żuławskiej, rozpoczyna procedurę związaną z budową marketu Castorama w naszym mieście.

Prezydent Witold Wróblewski wydał właśnie decyzję, która znacznie przyspieszy proces budowy marketu Castorama w naszym mieście.

Miasto odstępuje od obowiązku przeprowadzenia przez Firmę Castim Sp. z o.o., oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko dla planowanego przedsięwzięcia pn.: „Budowa budynku handlowego Castorama wraz z magazynem, częścią biurową wraz z towarzyszącą infrastrukturą”, mogącego potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko.

Jak już wcześnie informowaliśmy, Castorama będzie inwestowała w naszym mieście, na działce przy ul. Żuławskiej.

– (…) potwierdzamy, że nasza spółka zakupiła nieruchomość znajdującą się w Elblągu przy ul. Żuławskiej. Wszelkie dalsze informacje o planach Castorama Polska, dotyczących tego terenu będziemy jednak mogli podać, gdy zostaną już potwierdzone – napisał w e-mailu Sławomir Rogowiec, dyrektor ds. personalnych i odpowiedzialności społecznej Castorama Polska sp. o.o.

Już w roku ubiegłym było wiadome, że ówczesny właściciel działki przy ul. Żuławskiej, sieć OBI prowadzi rozmowy właśnie z Castoramą o sprzedaży tej nieruchomości.

Jak wynikało z nieoficjalnych informacji, warszawska spółka Jermon Poland – właściciel działki przy ul. Żuławskiej, na której powstać miał market OBI, prowadziło rozmowy w sprawie sprzedaży terenu spółce Castorama Polska. Firma nie potwierdzała tych doniesień, choć przyznawała, że analizuje cały czas  możliwość wejścia do Elbląga i dostępne w mieście lokalizacje.

 

6 komentarzy

 • TORR Reply

  3 listopada 2017 at 22:16

  W końcu sklep budowlany z prawdziwego zdażenia a nie byłe nomi lub mak chemia z zenującym wyborem materiałow wykonczeniowch lub profesjonalnej chemi budowlanej której nawet w tych sklepach nie dostaniemy.

 • gosc Reply

  6 listopada 2017 at 14:13

  “…rozpoczyna procedurę związaną z budową marketu Castorama w naszym mieście.” – spokojnie do budowy jeszcze daleko. Porto tez sie juz budowalo, 7demka, rapsodia, decathlon, drapacz chmur i co?

 • ffffghhbv Reply

  6 listopada 2017 at 20:52

  to wszystko bez liku i sensu.Stawiają gdzie chca i jak chcą.kolejny super Markecik))) Jakby Elbląg był w niemczech to by stał 1 ewentualnie 2 sklepy budowlane wielkosci castoramy na tak duze miasto,a nie na kazdej ulicy jak nie biedronka ,zabka,lidl,mrówki ,sr… itp. A CENY JAK NA ZACHODZIE

 • Marek Reply

  7 grudnia 2017 at 15:11

  A czy zdajesz sobie sprawę jakimi produktami (z jaką jakością) renomowani producenci dostarczają swoje produkty do tego typu marketów budowlanych ?? Czy zdajesz sobie sprawę skąd biorą się takie ceny chemii budowlanej w marketach (Obi / Castorama / Leroy itd ) ?? Sprawdzałeś na opakowaniach gramature tych “profesjonalnych” produktów ??

 • TORR Reply

  8 grudnia 2017 at 17:42

  Ty to Pewnie wiesz bo pracujesz w jednym z tych załosnych Elbląskich pseudo marketów budowlanych. Albo jednej z Elblaskich hurtowni i juz was strach obleciał ze bedzie market budowlany z poteznej sieci gdzie ceny bedą jak w waszych hurtowniach.

 • zbychu Reply

  10 grudnia 2017 at 11:40

  Jak zwał tak zwał ale nic nadzwyczajnego nie będzie .

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register