Michał Missan kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta miasta. Wcisła wzywa Wróblewskiego do rezygnacji!

Zaskoczenia nie było. Platforma Obywatelska w Elblągu oficjalnie dziś przedstawiła Michała Missana jako kandydata na prezydenta miasta. Senator Jerzy Wcisła zaapelował do obecnego prezydenta Elbląga, Witolda Wróblewskiego aby poparł w wyborach kandydata tzw. Koalicji Obywatelskiej.

Dziś Michała Missana, jako oficjalnego kandydata na prezydenta miasta, prezentowali parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Obecni byli: Elżbieta Gelert, Sławomir Neumann, Jacek Protas, Jerzy Wcisła oraz Mirosław Pampuch (.Nowoczesna).

– To najmłodszy kandydat na prezydenta miasta. Ma 41 lat. Dobrze wykształcony. Jest przewodniczącym klubu radnych Platformy Obywatelskiej, działa w strukturach ogólnopolskich partii. Jestem przekonany, że na jesieni będziemy mieli nowego prezydenta miasta – mówił senator Jerzy Wcisła.

– To wielka odpowiedzialność ale i zaufanie – dodawał Michał Missan. – Nie zaprezentuje dziś programu wyborczego. Tylko założenia programowe. W sercu naszego miasta musi być mieszkaniec – musi mieć gdzie odpoczywać, otrzymać odpowiednią ofertę kulturalną. Cieszę się, że mam poparcie Koalicji Obywatelskiej.

Politycy PO wskazywali natomiast na potrzebę większej współpracy z Gdańskiem, dzięki powstającej drodze szybkiego ruchu.

Cezary Balbuza (.Nowoczesna): – To nie będzie kampania negatywna. Tylko kampania za nowoczesnym, rozwijającym się Elblągiem. Ten rozwój miasta musi być widoczny. Muszą pojawiać się nowe, dobrze płatne miejsca pracy. Będziemy wspierali merytorycznie naszego kandydata – Michała Missana.

Sławomir Neumann (przewodniczący Klubu Parlamentarnego PO): – Ta kandydatura wskazuje, że nasza koalicja z .Nowoczesną funkcjonuje również na poziomie samorządu. Jestem przekonany, że nasz kandydat wygra te wybory w Elblągu.

Senator Jerzy Wcisła jest tak pewny wygranej Michała Missana, że już teraz publicznie wezwał prezydenta Witolda Wróblewskiego do poparcia kandydata Koalicji Obywatelskiej. Swoje przekonanie o wygranej Missana senator PO oparł głównie… na sondażu internetowym, który prowadzi jeden z portali informacyjnych.

– Tam wygrywa Michał Missan. Jeśli Missan nie wygra w pierwszej turze, to będziemy apelowali o poparcie naszego kandydata do innych środowisk – mówił senator Wcisła.

Wiarygodność tego sondażu, brak jasnej metodologii i możliwość manipulowania ilością oddawanych głosów powoduje, że to opieranie się senatora Wcisły na jego wynikach należy traktować w kategorii żartu, i to raczej żartu kiepskiego.

Podobnie jak operowanie pojęciem koalicji w Elblągu mija się z celem. Lokalni liderzy .Nowoczesnej nie wykształcili w mieście praktycznie żadnych konkretnych struktur partyjnych, które mogłyby znacząco wesprzeć kandydata PO w walce o prezydenturę miasta. Nawet nie wiadomo na jakie poparcie .Nowoczesna może w Elblągu liczyć.

Jerzy Wcisła mówił również mgliście o nieokreślonej bliżej szerokiej koalicji, którą Platforma chce w Elblągu budować. Z kim? Tego też na razie nie wiadomo.

Wiadomo natomiast, że Michał Missan w walce o prezydenturę miasta zmierzy się z Witoldem Wróblewskim – obecnie urzędującym prezydentem Elbląga (wątpliwe, aby posłuchał rozpaczliwych apeli senatora Jerzego Wcisły i zrezygnował z kandydowania na rzecz Michała Missana) oraz Jerzym Wilkiem, kandydatem na ten urząd z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

 

1 komentarz

  • Igor Prorok Reply

    4 czerwca 2018 at 13:28

    Panie Wcisła wszystko ok ale czy w takim razie jeśli Pana i PO-Nowoczesna kandydat na Prezydenta Elbląga nie wejdzie do II tury to poda się Pan do dymisji?!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register