Mogło być groźnie. Kierowca fiata wjechał na chodnik

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce w Młynarach. Tam 46-latek kierujący fiatem cinquecento nie zapanował nad autem podczas pokonywania zakrętu, wjechał na chodnik i uderzył w skrzynkę elektryczną. Za tą skrzynką schował się przechodzień widzący manewry 46-latka jadącego fiatem.

W wyniku potrącenia doznał on ogólnych obrażeń i przewieziono go karetką na badania. 46-latkiem zajęli się policjanci. Okazało się, że ma on 2,68 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie wypadku drogowego.

Inny kierujący z promilami został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Oleśno. 39-letni mężczyzna kierował oplem vectrą. Badanie alkotestem wykazało u niego 2,46 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania autem.

Jeszcze inny nietrzeźwy kierujący to mężczyzna zatrzymany w Adamowie. Kierował daewoo lanosem mając 1,24 promila alkoholu w organizmie. Także nie posiadał uprawnień.

Od piątku do niedzieli radiowozy wyjeżdżały na interwencje 190 razy. 22 osoby nietrzeźwe przewieziono z interwencji do pogotowia socjalnego. Zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności, grzywna oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register