Mogło dojść do tragedii. Kompletnie pijany mężczyzna szedł środkiem drogi

O dużym szczęściu może mówić 49-letni pieszy. O pijanym mężczyźnie, który szedł całą szerokością drogi powiadomił policjantów jeden z kierowców. Funkcjonariusze doprowadzili pieszego do komendy, gdzie spędził noc.

W sobotę (16.06) około godziny 19.00 policjanci zostali powiadomieni przez zaniepokojonego kierowcę, że po drodze w okolicy miejscowości Płoskinia porusza się pijany pieszy. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. Funkcjonariusze ustalili, że nietrzeźwy 49-latek nie tylko szedł całą szerokością jezdni, ale także wchodził pod nadjeżdżające pojazdy.

Policjanci wiedząc, że takim zachowaniem mężczyzna nie tylko stwarza zagrożenie w ruchu drogowym, ale także znajduje się w okolicznościach, które zagrażają jego życiu – postanowili doprowadzić go do komendy. Po wytrzeźwieniu 49-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem.

Tym razem udało się zapobiec tragedii. Policjanci apelują do wszystkich kierowców, którzy zauważą pijane osoby poruszające się po drogach, by alarmowały służby dzwoniąc pod nr 112. Funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.

Policjanci przypominają i apelują: odblaski mogą uratować życie pieszemu. Nawet niewielki element odblaskowy zwiększa widoczność pieszego do nawet 150 metrów. Kierowca ma czas na reakcję i może ominąć idącego poboczem człowieka. Wspólnie zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i pamiętajmy o odblaskach!

KPP Braniewo

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register