Na jakich materiałach może być nanoszony sitodruk?

Szukasz optymalnego sposobu znakowania odzieży i gadżetów? Wahasz się między dostępnymi sposobami? Z pewnością nie raz natrafiłeś na informacje na temat atutów sitodruku. Sprawdź, na jakich materiałach z powodzeniem może być nanoszony. Zapewnij sobie wyjątkową jakość znakowań, połączoną z korzystnymi warunkami cenowymi.

Sitodruk, inaczej druk sitowy, wywodzi się ze starożytnych czasów, co oznacza, że jest to jedna z najpopularniejszych i najstarszych sposobów znakowania. Przez lata metodę tę unowocześniano i doskonalono, aż przybrała współczesną formę. W ten sposób uzyskano nowe możliwości nanoszenia nadruków na różne materiały. Warto sprawdzić na które.

Uniwersalność jako główny atut sitodruku

Mimo iż sitodruk znany jest od zamierzchłych czasów, to jednak momentem kulminacyjnym w jego wykorzystywaniu były lata 30. XX wieku, kiedy zaczęto go wykorzystywać nie tylko do znakowania tkanin, ale także nanoszenia wzorów na różnego rodzaju materiały.

Od tamtej pory sitodruk ceniony jest głównie za uniwersalność, o ile dysponuje się specjalnymi farbami.

Szerokie możliwości zastosowania i przeznaczenia sitodruku

Druk sitowy charakteryzuje się szerokim zakresem zastosowania. Oznacza to, że właściwości konkretnych materiałów nie są aż tak bardzo istotne. Dzięki uniwersalności sitodruku z powodzeniem znakuje się tkaniny, jak i inne materiały, osiągając trwały nadruk.

Jest to możliwe ze względu na odporność stosowanych farb na działanie wilgoci, skrajnych temperatur i promieniowania słonecznego.

Warto także wspomnieć o wyjątkowym nasyceniu barw, gwarantując tym samym zadowalającą jakość odwzorowywania grafik, co istotne — w korzystnych cenach indywidualnych i hurtowych realizacji.

Tkaniny, dzianiny i materiały — nieograniczone perspektywy znakowania

Stosując sitodruk, Klient ma praktycznie nieograniczone możliwości zdobienia wybranego fragmentu materiału. Oznacza to, że istnieje możliwość nanoszenia wzorów na dowolną tkaninę, dzianinę lub szeroko rozumiany materiał, niezależnie od tego, czy jest on naturalny, czy też syntetyczny.

Tym samym, druk sitowy spotyka się w formie nadruków na tekstyliach, powierzchniach papierowych, metalowych, szklanych, drewnianych lub wszelkich tworzyw sztucznych.

Unikalnie ozdobi odzież bawełnianą, lnianą, jedwabną, wełnianą, jak i poliestrową lub z wiskozy. Sprawdzi się także jako wzór na dzianinie.

Konkretne przykłady zastosowania sitodruku

Aby wykonać druk sitowy, wykorzystuje się specjalny szablon, który następnie nakłada się na siatkę, przetłaczając farbę za pomocą specjalnej prasy. Sitodrukiem można ozdabiać nie tylko odzież, ale także wszelkie inne gadżety, jak np. torby, parasole, dekoracje drewniane i plastikowe, czapki, szaliki lub długopisy. Z powodzeniem ozdobi płaskie, jak i zakrzywione i wypukłe powierzchnie.

Druk sitowy — idealny do wszystkich materiałów?

Jak widać, sitodruk jest metodą uniwersalną, o wielu możliwościach zastosowania. Wysoką jakość nadruków otrzymuje się zarówno na materiałach naturalnych, jak i sztucznych. Niemniej, rozważając znakowanie sitodrukiem, warto skorzystać z doradztwa profesjonalnej firmy, np. drukarni odzieży, która na co dzień wykonuje tego typu nadruki.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register