Fatalne skutki przejścia burzy w naszym mieście i regionie!

Po burzach, które przeszły w nocy z piątku na sobotę w okolicach Elbląga, ok. 20 tys. odbiorców pozostaje bez prądu – podała dziś rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz. Usunięcie awarii potrwa około doby.

Jak poinformował urząd wojewódzki w Olsztynie obecnie nieczynnych jest 938 stacji transformatorowych. W rejon Elbląga, gdzie doszło do najliczniejszych awarii, skierowano ekipy z Olsztyna, które będą naprawiać sieć energetyczną.

Jak podała straż pożarna w Elblągu i powiecie elbląskim doszło do 26 zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem i opadami deszczu. Ze skutkami burzy walczyło 12 zastępów strażaków. Usuwali około 30 powalonych na jezdnie i chodniki drzew. Wichura uszkodziła również trakcje tramwajowe, linie niskiego napięcia i dwa samochody osobowe.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Białymstoku prognozuje na sobotę na Warmii i Mazurach wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie może padać grad.

źródło: onet.pl/PAP

Zdjęcia nadesłane przez Czytelniczkę (ul. Polna):

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register