Naciski na Miasto. Co dalej z Górą Chrobrego?

Co dalej z infrastrukturą narciarską na Górze Chrobrego? Stowarzyszenie Miłośników Sportów Zimowych zebrało 3500 podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie przejęcia obiektu od przedsiębiorstwa Góra Chrobrego.

Treść petycji, podpisywanej przez elblążan to nic innego jak nacisk na władze miasta, aby nadal kontynuować działalność na tym obiekcie.

„W związku z planowanym zakończeniem działalności przez Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego zwracamy się z gorącym apelem do prezydenta i radnych o podjęcie wszelkich starań zmierzających do utrzymania stoku narciarskiego w Elblągu” – czytamy w tym piśmie.

Wiadomo, że przedstawiciele Stowarzyszenia Miłośników Sportów Zimowych złożyli petycję z podpisami do biura Rady Miasta Elbląga. Tym samym radni będą musieli nad tym tematem się pochylić.

Jednak, jak wiadomo dwa największe kluby radnych – PiS i PO są sceptycznie nastawione do ewentualnego odkupienia infrastruktury narciarskiej od Przedsiębiorstwa Góra Chrobrego.

Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miasta mówił już na łamach prasy, że ten temat trzeba przedyskutować z prezydentem Elbląga. Ponadto radni PiS chcą najpierw wyjaśnić sprawę dotacji, jaką elbląski Ratusz przekazała Elbląskiemu Stowarzyszeniu Miłośników Sportów Zimowych. Chodzi o kwotę 200 tys. zł.

O tym problemie pisaliśmy więcej tu: http://fakty.elblag.pl/czy-miasto-przejmie-gore-chrobrego-to-moze-byc-proba-skoku-na-kase/

Również Platforma Obywatelska dość ostrożnie podchodzi do tego tematu. Radni tej partii chcą pilnego zwołania Konwentu Seniorów, aby wyjaśnić wszystkie kwestie. Jak bowiem wskazują, do tej pory wszystkie rozmowy toczyły się poza radnymi miejskimi.

– Skoro jako radni mamy na ten rodzaj pomocy publicznej wyrazić zgodę chcemy w tych rozmowach uczestniczyć. Dopytać jakie długi pozostawia po działalności na Górze Chrobrego firma kończąca działalność, czy oczekiwana kwota pójdzie na ich spłacenie czy też zostanie skonsumowana przez władze tej spółki, ważną kwestią jest stan techniczny tego co pozostaje na Górze Chrobrego, bo to będzie punkt wyjścia do wyceny. Pytań jest dużo. Sprawa jest poważna, bo dotyczy wydatkowania publicznych pieniędzy i stąd wniosek o Konwent Seniorów aby zapobiec dalszemu wyłączaniu radnych z tych rozmów​ – mówi Michał Missan z PO.

Władze miasta uspokajają, że żadnych decyzji jeszcze w tej sprawie nie podjęto.

– Przedsiębiorstwo Góra Chrobrego chce zrezygnować z prowadzonej działalności z uwagi na zbyt krótki sezon zimowy, który nie pozwala na wygenerowanie oczekiwanych przez inwestora wyników finansowych. W maju 2016 roku Przedsiębiorstwo zwróciło się o przejęcie udziałów lub majątku spółki. Po wielu rozmowach udało się przekonać inwestora, aby w poprzednim i tym sezonie uruchomił wyciągi. Problem jednak jest. Cały czas trwają rozmowy, rozważamy różne scenariusze na temat dalszego funkcjonowania stoku narciarskiego. Prezydent podejmuje wszelkie starania, aby narciarstwo w naszym mieście nie zostało zlikwidowane. Korzystają z niego nie tylko elblążanie, ale mieszkańcy z całego regionu – mówił wiceprezydent Janusz Nowak.

1 komentarz

  • kazik Reply

    5 marca 2018 at 13:37

    to może niech te 3,5 tysiąca osób założy swoją działalność i przejmie wszystko po dotychczasowej firmie? skoro uważają, ze to jest tak świetny pomysł, to po co chcą go oddać miastu? a może wiedzą, że do takiego czegoś się dokłada i chcą, by miasto dopłacało, aby oni sobie du.p.ę wozili na nartach, może jeszcze za darmo?

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register