Najbardziej hojni są klienci Biedronki, najmniej Carrefoura

Elbląski Bank Żywności podsumował ostatnią prowadzoną zbiórkę w sklepach na terenie miasta. Z tego zestawienia widać również ciekawą informację. Najbardziej hojni są klienci sklepów sieci Biedronka. Najmniej ofiarowali zaś klienci sklepu Carrefour.

W tegorocznej zbiórce „Podziel się Posiłkiem” w Elblągu wolontariusze zebrali 4,5 tony produktów spożywczych, w tym około tony mleka UHT i pół tony płatków zbożowych. Za to niewiele było ciastek, batonów i czekolad – widocznie wszyscy już wiedzą, że nie należy dzieci przekarmiać słodyczami. Żywność w tym tygodniu trafi do placówek prowadzących dożywianie dzieci i młodzieży oraz do rodzin poszkodowanych przez żywioły.

– Zbiórka prowadzona była w 27 sklepach – w każdej sieci i w dużych supermarketach. Jak zwykle, najhojniejsi okazali się klienci Biedronki i Lidla, a najmniej ofiarowali klienci Carrefoura. Od lat zastanawiamy się, jak zachęcić tych ostatnich do udziału w zbiórce, ale dotychczas żaden z naszych pomysłów nie okazał się skuteczny – informuje Teresa Bocheńska z Banku Żywności w Elblągu.

Zebrana żywność pojedzie w większości do świetlic socjoterapeutycznych i placówek prowadzących dożywianie młodzieży. Paczki żywnościowe przygotowane zostaną także dla 20 rodzin poszkodowanych przez ostatnie ulewy, dwa kartony produktów spożywczych zostały już przekazane rodzinie, która w ostatnich dniach straciła dom w pożarze.

Żywność w sklepach zbierali wolontariusze Banku Żywności, Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, stowarzyszenia KARAN, stowarzyszenia „Przyjazny Krąg”, Środowiskowego Hufca Pracy,  Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, stowarzyszenia „Fantazja”, stowarzyszenia „Razem”, zespołów parafialnych Caritas, Stowarzyszenia Abstynentów „Żuławy”, stowarzyszenia rodzin zastępczych, Środowiskowego Domu Samopomocy z Przezmarka. Największą grupę wolontariuszy stanowili uczniowie elbląskich szkół: Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1, gimnazjum nr 1, 2, 4 i 6 oraz Zespołu Szkół nr 2; LO nr I, II, III i IV; Liceum Ekonomicznego, Zespołu Szkół Gospodarczych, Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług,  Burs nr 3 i 4.

W transporcie zebranej żywności ze sklepów do magazynu pomogły bezpłatnie firmy: Zakład Sprzątania Wnętrz „MOP 80” oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

– W imieniu załogi Banku Żywności, współorganizatorów i beneficjentów gorąco dziękujemy  także wszystkim darczyńcom. Nigdy nie wiadomo, kiedy spotka kogoś nieszczęście, a życiowe doświadczenie  pokazuje, że dobro zawsze wraca do człowieka. Oby nikt nie został bez pomocy,  gdy znajdzie się w trudnej sytuacji – dodaje Teresa Bocheńska.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register