Nie nosisz maseczki w pomieszczeniach? Spodziewaj się mandatu!

Straż Miejska w Elblągu przypomina o obowiązku przestrzegania wprowadzonych w związku z COVID-19 ograniczeń. Podczas służb strażnicy kontrolują punkty handlowe, usługowe oraz pojazdy komunikacji miejskiej.

Strażnicy zwracają uwagę na to, czy znajdujące się tam osoby przestrzegają nakazu zasłaniania nosa i ust. Za brak maseczki zakrywającej nos i usta, zgodnie z art. 116§1a kodeksu wykroczeń, grozi kara grzywny lub nagany.

Ponieważ podczas interwencji elblążanie często powołują się na Konstytucję, która rzekomo zwalnia ich z obowiązku noszenia maseczek informujemy, że aktualne przepisy w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem epidemii jednoznacznie wskazują na konieczność zakrywania nosa i ust, o czym świadczą ostatnio wydane wyroki Sądu Rejonowego w Elblągu. 

W ciągu ostatniego miesiąca Straż Miejska w Elblągu przeprowadziła 75 kontroli, z czego 21 osób zostało pouczonych, wystawiono 4 mandaty karne, 2 osoby, które odmówiły przyjęcia mandatu czekają na wyrok sądu.

Należy więc bezwzględnie przestrzegać obowiązku, zaś w innym przypadku pozostaje liczyć się z możliwością otrzymania mandatu, który na chwilę obecną jest zgodny z polskim prawem.

Straż Miejska w Elblągu

2 komentarze

  • Johny Bimbero Reply

    26 listopada 2021 at 17:00

    https://www.youtube.com/watch?v=hMW7Kt_TZD4 A g…no prawda. Nakaz kagańców noszenia nadal NIELEGALNY !

  • treser Reply

    26 listopada 2021 at 20:44

    Wciąż to samo. Ochroniarze pisdzielców próbują karać, ludzie nie przyjmuję mandatów, wniosek do sądu, sądo z automatu odrzuca i tak w kółko. A złodzieje, łozbuzeria się cieszy bo nikt im nie przeszkadza….

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register