Obiecujący start w Mistrzostwach elbląskich sportowców

Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce znane jako Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego miał w tym roku także akcent elbląski.

Małgorzata Leśniewska i Michał Rodziewicz podopieczni trenera Czesława Nagy mieli okazję zmierzyć się w Słupsku z najlepszymi w kraju w tej kategorii wiekowej. Bliski medalu był Michał, który w biegu na dystansie 2000 m znacznie poprawił swój najlepszy życiowy wynik – 5:56.06 sek. Na metę  dotarł jako czwarty, a do brązu zabrakło niewiele – dwie i pół sekundy. Bardzo dobrze też pobiegła na 600 m Małgorzata Leśniewska. W swojej serii była druga, ostatecznie jedenasta, ale z obiecującym wynikiem – 1:40.14 sek. (rekord życiowy).

Po tak intensywnym i wyczerpującym sezonie, dla wielu zawodników naszej sekcji przyszedł czas na krótki odpoczynek. Ci zaś, którzy mniej startowali lub dopiero  teraz zasilili elbląską sekcję lekkoatletyczną, zaczęli mocniej trenować. Natomiast najmłodszych czeka próba sił w Elbląskich Czwartkach Lekkoatletycznych rozpoczynających nowy sezon 2020/2021.

Jacek Licznerski

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register