Okradł sklep. Problem w tym, że nagrały go kamery monitoringu

Policyjny patrol wezwano do sklepowej kradzieży w sklepie samoobsługowym. Tam, pewien mężczyzna miał ukraść sklepowy terminal o wartości 8 tysięcy złotych. Chwilę później policjanci zatrzymali sprawcę, którego zarejestrowały kamery sklepowego monitoringu.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przy ul. Czerniakowskiej. Tam, pewien mężczyzna miał ukraść terminal sklepowy do odczytu cen a następnie oddalić się ze sklepu. Jako, że zdarzenie zostało zarejestrowane przez sklepowy monitoring, a sprawca był już wcześniej „gościem” sklepu oraz komendy policji to funkcjonariusze odwiedzili od razu jego mieszkanie.

Tam go jednak nie było. Gdy schodzili zauważyli szukanego 30-latka w tym samym ubraniu w jakim przed chwilą nagrał się na sklepowym monitoringu. Ten, na widok patrolu zaczął uciekać. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali mężczyznę. Chwilę później siedział już w policyjnym radiowozie.

Resztę tak rozpoczętego wieczoru spędził w areszcie. 30-latek był już wcześniej notowany i karany. Teraz usłyszał zarzuty za kolejne przestępstwo. Zgodnie z Kodeksem Karnym może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Skradziony terminal odzyskano.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • witek Reply

    17 grudnia 2021 at 19:09

    wczoraj na terenie pks w elblągu mężczyzna grasował po biurowcu . Ochroniarz z firmy znanej elbląskiej z wieloletnim stażem nie zrobił ani jednego obchodu sprawdzającego. facet bezkarnie buszował po biurowcu niszczył drzwi do serwerowni się włamał, sekretariatu i prezesa. Ochroniarz 🙂 nawet nie wytknął nosa z dyżurki, ba, nawet wypuścił sprawcę i nawet nie zapytał co on tam robił późnym wieczorem. Przecież powinien wiedzieć, że w sekretariacie nie ma już nikogo. tym bardziej, że było po 22. Niepełnosprawni ochroniarze tak pilnują naszego mienia. kapcie, tv i wygodny fotel tym się interesują. Maja przecież grupy i są chronieni nie mienie.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register