Okradli kolej w Braniewie. Znikło prawie 2 tysiące śrub!

Policjanci kryminalni zatrzymali trzech sprawców kradzieży ok. 2 tysięcy śrub stopowych, skradzionych w miniony tydzień z terenu kolei w Braniewie. Zatrzymani to mieszkańcy Braniewa w wieku od 39 do 46 lat, znani braniewskim policjantom.

Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzut kradzieży, do którego przyznali się. Funkcjonariusze odzyskali ponad 400 sztuk śrub oraz ustalili, gdzie trafiła pozostała część skradzionego mienia.

O kradzieży 2 tysięcy śrub stopowych z nakrętkami z terenu kolei w Braniewie policjanci zostali poinformowani w miniony tydzień. W kilka dni po zgłoszeniu policyjne ustalenia przyniosły pierwsze efekty – policjanci odnaleźli ponad 400 skradzionych śrub i ustalili sprawców. Jeszcze tego samego dnia trzej mieszkańcy Braniewa w wieku 39, 40 i 47 lat zostali zatrzymani. Mężczyźni zostali przesłuchani w związku z zaistniałą kradzieżą i usłyszeli już zarzuty. Wszyscy przyznali się do zaboru śrub oraz odsprzedania części z nich na jednym z braniewskich skupów złomu. Sprawcy poddali się dobrowolnej karze.

Za kradzież cudzej rzeczy Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5. Z konsekwencjami spotka się również przyjmujący na złom skradzione śruby. Mężczyzna odpowie za tzw. paserstwo, czyli nabycie rzeczy pochodzących z przestępstwa, za które również grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policja Braniewo.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register