Olej rycynowy lekiem na włosy

Stare metody naszych babć są dzisiaj niedoceniane. Może warto do nich wrócić? By zachować urodę i piękne włosy stosowały olej rycynowy. Jak on działa?

Olej rycynowy – właściwości

Otóż olej rycynowy ma wysoką zawartość kwasu rycynowego (oczywiste). Kwas ten jest bardzo skutecznym i naturalnym środkiem przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Pomaga on w pozbyciu się wszelakich grzybów i bakterii, które mogą hamować wzrost włosów. Ponieważ olej jest bardzo tłusty, dzięki temu przyczynia się do zapobiegania wypadaniu włosów. Nazwijmy to roztaczaniem płaszcza ochronnego nad włosem.

Ponadto olej rycynowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe omega-9, które są zarówno odżywcze dla włosów i mieszków włosowych, jak również otaczającej skóry. Olej rycynowy ma unikalną zdolność do głębokiej penetracji, co pomaga mu przeniknąć głęboko do porów i mieszków włosowych, przekazując tym samym wszystkie wartości odżywcze, a co za tym idzie, stymuluje porost włosów.

Jak stosować?

Po zastosowaniu oleju rycynowego włosy stają się grubsze, bardziej lśniące i sprężyste. Aby dodać naszej fryzurze blasku i gładkości, wystarczy odrobine oleju wetrzeć w dłonie i delikatnie, począwszy od końcówek, wygładzić włosy.

W tym przypadku, trzeba uważać na ilość oleju, naprawdę wystarczą dwie kropelki. Jeżeli użyjemy zbyt dużej ilości to zamiast efektu lśniących włosów, uzyskamy efekt tłustych włosów, a nie o to nam przecież chodzi.

W przypadku używania oleju do leczenia skóry głowy, zalecane jest jego rozcieńczenie z lżejszym olejem. Może to być roztopiony olej kokosowy lub olej z pestek moreli. Jeżeli chcemy zagęścić nasze włosy, w tzw. zakolach, wystarczy na krawędzi linii włosów, wsmarować nie rozcieńczany olej rycynowy w skórę głowy. Oleju możemy używać również do naszych rzęs. Będą one wtedy gęste i mocne, oraz zabezpieczone przed przerzedzaniem i wypadaniem.

Olej rycynowy do redukcji blizn i jako środek do pielęgnacji ust

Jak się okazuje olej rycynowy ma również zastosowanie do pielęgnacji ust. Nasze wargi wymagają stałej ochrony, ze względu na ciągłą ekspozycję na różnego rodzaju warunki atmosferyczne. Chociaż nasze usta potrafią się szybko zregenerować, to równie szybko wysychają i pękają. Olej rycynowy nie tylko je wygładzi, nawilży i ochroni, ale również nada im ładnego połysku, co czyni go idealnym produktem nie tylko dla poprawy zdrowia, ale i urody.

Za pomocą oleju rycynowego możemy również w znaczny sposób zredukować i wygładzić blizny, gdyż przenika on głęboko do tkanek, redukując nawet stare i bardzo rozległe blizny. Niewielkie zmiany bliznowate, takie jak ślady po trądziku, należy codziennie smarować niewielka ilością oleju. Najlepiej jest to czynić, gdy skóra jest rozgrzana, np. po kąpieli. Na starsze i większe blizny zalecane jest stosowanie okładów z oleju. Nasączamy gazę i przykładamy do blizny na około godzinę. Całość możemy owinąć folią spożywcza lub zastosować rozgrzewający okład, np. termofor.

źródło: http://polakuleczsiesam.pl, foto: ecospa.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register