„Pękają nam ściany i sypie się tynk”. Mieszkańcy obawiają się katastrofy

Mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Lotniczej z niepokojem i przerażaniem obserwują to, co dzieje się z ich budynkiem. Jak twierdzą ciężki sprzęt przemieszczający się praktycznie pod ich oknami w związku z budową wiaduktu na Zatorze może doprowadzić do katastrofy.

Do naszej redakcji wpłynęło pismo od przerażonych mieszkańców bloku przy ul. Lotniczej. Jak wskazują w swojej skardze, ciężki sprzęt budowlany, który przemieszcza się codziennie pod ich budynkiem powoduje pękanie ścian i sypanie się tynku. Boją się najgorszego scenariusza, czyli poważnego uszkodzenia konstrukcji domu.

„W związku z prowadzeniem przez firmę MTM prac związanych z budową wiaduktu mieszkańcy proszą o dogłębne sprawdzenie czy wszystko jest zgodne z przepisami (dotyczy budynku Lotnicza 47 i 49). Od czasu prowadzonych na tym terenie prac, sprzęt o masie powyżej 20 ton (koparki na gąsienicach, samochody ciężarowe) porusza ją się 2 metry od budynku, tym samym powodując ogromne wstrząsy co powoduje osypywanie się tynku na klatce i pękanie ścian, jak również poruszanie się przedmiotów w mieszkaniu. MIESZKAMY W STRACHU I LĘKU czy dom się nie zawali. Kamienica jest z 1933 roku. Mamy wątpliwości czy została przeprowadzona ekspertyza stanu technicznego budynku przed budowa wiaduktu – piszą mieszkańcy tego domu. – Odcinek drogi asfaltowej przy klatkach schodowych jest drogą dojazdowa wykonawcy do budowy. Ciężkie sprzęty poruszają się również po chodniku który przylega do drogi dojazdowej budowy po którym chodzą  mieszkańcy, jak również ludzie do przychodni zdrowia. Chodnik jest zmiażdżony.  Cała budowa od strony zamieszkałej jest nie ogrodzona CO MOŻE DOPROWADZIĆ DO NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU. Teren przy klatkach to morze błota, od rozjeżdżonych koparek i piachu. Bez obuwia gumowego z klatki nie da się wyjść. Rozumiemy, że taka inwestycja  wiąże się z nieudogodnieniami dla mieszkańców ale żadnym wypadku zagrażać ludzkiemu życiu”.

W tej sprawie interweniowaliśmy w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Jak się dowiedzieliśmy, przed rozpoczęciem inwestycji budowy wiaduktu były wykonywane ekspertyzy w sprawie ewentualnych uszkodzeń okolicznych zabudowań.

Wkrótce mamy otrzymać dokładne informacje w tej sprawie.

Do tego tematu jeszcze wrócimy.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register