Pierwszoklasiści z Elbląga otrzymają specjalne butelki na wodę

Już za kilka dni rozpocznie się nowy rok szkolny. Niespełna 900 pierwszoklasistów rozpocznie edukację w elbląskich szkołach podstawowych. Zgodnie ze styczniową zapowiedzią Prezydent Elbląga wraz z Elbląskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., przygotował dla nich specjalną inicjatywę społeczną promującą ideę zrównoważonego rozwoju: Piję wodę z kranu! Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku.

Elbląska woda z kranu nie ustępuje jakością wodzie butelkowanej, zawiera wartościowe substancje mineralne, m.in. wapń, magnez i potas. Elbląskie wodociągi zapewniają wysokie bezpieczeństwo spożycia wody, gwarantowane przez prowadzone kontrole jej jakości. Kranówka jest znacznie tańsza i powszechna, a wykorzystując do jej spożywania pojemniki szklane lub wielokrotnego użytku ograniczamy ilość odpadów, które powstają z jednorazowych butelek i opakowań.

Na całym świecie pitniki, zwane też zdrojami wodnymi lub poidełkami, zyskują coraz większą popularność, ponieważ zapewniają łatwy, szybki, bezpieczny i higieniczny dostęp do wody pitnej bezpośrednio z sieci wodociągowej. Kilka takich urządzeń zamontowanych jest w elbląskich szkołach.

Z tego też powodu istotne jest promowanie picia wody prosto z kranu również w szkołach, już od najmłodszych lat. Doskonałą chwilą jest więc pierwszy dzień nauki szkolnej przez dzieci.

Każdy elbląski pierwszoklasista otrzyma filtrującą butelkę wielokrotnego użytku na wodę, która staje się dziś symbolem świadomości ekologicznej. Mamy nadzieję, że dzięki temu dzieci będą chętniej sięgać po wodę, która jest zdecydowanie zdrowsza niż kolorowe napoje gazowane. Chcemy również już od najmłodszych lat kształtować postawy proekologiczne – informuje Urząd Miejski w Elblągu.

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Elblągu Sp. z o.o. przygotowało także dla placówek edukacyjne materiały video do wykorzystania w czasie zajęć lekcyjnych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register