Piesi „na celowniku” policji. Jakie błędy popełniają?

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu prowadzili działania, w których zwracają szczególną uwagę na pieszych. Kontrole poza obszarem zabudowanym obejmują szczególnie pieszych, którzy nie korzystają z elementów odblaskowych.

– Na drogach naszego powiatu spotykamy takie sytuacje, niektóre tragiczne w skutkach – mówi kom. Tomasz Krawcewicz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Policjanci patrolujący drogi wojewódzkie i powiatowe, którzy ujawnią tego typu wykroczenia przekażą im kamizelki odblaskowe.

Prawidłowe zachowania pieszych to nie tylko korzystanie z elementów odblaskowych w czasie od zmierzchu do światu, poza obszarem zabudowanym. Trzeba również zwrócić uwagę na prawidłowe zachowanie przy przechodzeniu przez jezdnię. W tym przypadku pieszy ma obowiązek zachować szczególną ostrożności, zwiększyć swoją uwagę na tyle by móc szybko zareagować na ewentualne niebezpieczeństwo. Wchodząc na przejście dla pieszych warto zdjąć kaptur z głowy, zakończyć rozmowę telefoniczną czy wyjąć słuchawki z uszu.

-To tylko niektóre niebezpieczne zachowania pieszych jakie obserwują uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Dziś klasa ta współpracuje z policją, w ramach działań NURD a jej uczniowie pomagają pieszym w prawidłowym przechodzeniu przez przejście dla pieszych. Do tego celu wybrano przejście przy al. Grunwaldzkiej 2 – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

1 komentarz

  • jurand Reply

    21 grudnia 2018 at 13:37

    Może czas na pieszego Yanosika, bo policja już wszędzie widzę szuka 😀

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register